Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ma jött meg, és nagyon görcsöl...

Ma jött meg, és nagyon görcsölök,9óra körül bevettem egy nospat, de nem lett jobb. Valami ötlet?

Figyelt kérdés

Ilyenre még nem emlékszem,hogy ennyire görcsöltem volna,szinte menni is alig tudok:( Hallottam hogy a meleg víz jó,most egy flakon meleg víz van a hasamon,de nem érzem,hogy jobb lenne.Egyébként a fejem is fáj eléggé,ez is lehet a menstruáció jele,vagy ez mástól van?

Előre is köszönöm a válaszokat!

14/L


2009. júl. 9. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:
nospa+algopiryn páros a legjobb.
2009. júl. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem minden alkalommal ilyen a menstruációm, sőt... Sűrűn előfordul, hogy suliba se tudok bemenni az első napon, olyan erős a vérzésem, és annyira rosszul érzem magam.


A fejfájás teljesen normális tünet, ahogy a görcsök is. Próbálkozz az Algoflex M-mel, az talán valami segít. Néha szoktam bevenni Meristin tablettát is. A fejfájást enyhíti az Algopyrin, Rubophen, de nehéz esetben a Cataflam is.


Aztán van mindenféle praktika, ami vagy használ, vagy nem.

- szerezz be egy csokor levendulát, picit dörzsölgesd meg, hogy felszabaduljon az illóolaj, és tedd az ágyad közelébe. nyugtató hatású, kellemesebben és könnyebben alszol tőle, és oldja a stresszt, az idegességet. szerintem hatásos,mert nekem a fejfájásom enyhül tőle.

- a derekad vonalában, a gerincoszlopodtól két ujjnyira, a második ágyékcsigolya magasságában található a 23-as húgyhólyagpont, ezt keresd meg, és tartsd nyomva kis ideig (kb. 2 perc), ez enyhíti a görcsöket

- masszíroz, nyomd erősen nyitott tenyérrel a méhed (ez nekem nagyon bejön)

- cickafark tea

- nézz utána a jógának a neten, nekem ajánlották, mert jótékony hatású

- előfordulhat, hogy kevés a vas a szervezetedben. egyél olyan ételeket, amik vasban gazdagok. ezeket főleg mielőtt megjön kellene fogyasztani, de szerintem most is hatásos lehet. ilyen pl. az ananász


Ha első alkalommal ilyen erős, akkor próbáld meg elviselni és kísérletezz a gyógymódokkal. Ha a következőkben is így lesz, akkor keress fel egy nőgyógyász, ő adhat neked gyógyszert (nem feltétlenül fogamzásgátlót!).


Remélem segítettem.


Kitartás!


Viki, 16

2009. júl. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a tanácsokat!

A melegtől sem lett jobb,most megpróbálok lepihenni egy kicsit!Hátha jobb lesz.

2009. júl. 9. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!