Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 7 hónapja hagytam abba a...

Hajnalka0811 kérdése:

7 hónapja hagytam abba a fogamzásgátló gyógyszerem szedését, de még mindig nem állt helyre a havi ciklusom. Nem tudom mi lehet a baj, mert a doki szerint 3 hónap alatt kiürül a szervezetemből. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2012. júl. 7. 09:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok...sőt nekem azóta sokkal rosszabb lett,mióta abbahagytam. Mikor megjön olyan fájdalmaim vannak,hogy úgy érzem bele tudnék halni :/
2012. júl. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Milyen volt tabletta előtt, és milyen most a ciklusod?

Mennyire rendszertelen?


Egyébként a tabletta kiürüléséhez nem kell 3 hónap. A benne lévő hormonok pár nap alatt lebomlanak és eltűnnek a szervezetből.

Viszont a tabletta úgy működik, hogy kikapcsolja a peteérést, kikapcsolja a petefészkek működését.

Amikor az ember abbahagyja, akkor a szervezetnek ezeket a folyamatokat teljesen újra kell indítania.

Ez a nők többségénél pár hónap alatt megtörténik, de sajnos olyan is van, akinél akár tartós anovuláció (peteérés hiány) alakul ki.

2012. júl. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

ugyan úgy jön meg mint amikor tablettát szedtem.

előtte 6-7 napig menstruáltam, de most csak 3-4 és ugyan az a mennyisége csak kevesebb nap alatt. 7 hónap alatt kétszer maradt ki a ciklusom, de aztán megint csak pár napig volt vérzés

2012. júl. 12. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!