Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen érzés amikor megjön a...

Milyen érzés amikor megjön a menstruáció, jó érzés vagy esetleg rossz?

Figyelt kérdés

Többi lent,, én fiú vagyok de kíváncsi vagyok , hogy ezt a nők hogyan érzik át...


Együtt érzek veletek!!! :DDDDDDDDDDD


2012. júl. 10. 10:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Fogamzásgátlóval határozottan könnyebb lett, de előtte 2 napig görcsölve nyomtam az ágyat, ha nem vettem azonnal gyógyszert, akkor a mentő vitt el, annyira görcsöltem. A vérzés mennyiségéről nem is beszélve.

Én nem nevezném a magam részéről jó érzésnek.

2012. júl. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

értem,


És az amikor jönn a vér, azt hogy érzitek?

2012. júl. 10. 11:01
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nos, nálam semmi különös. Előtte lévő héten vagy napon egy kicsit feszültebb vagyok, majd közvetlen előtte picit érzem azt a tipikus alhasi "fájdalmat". Inkább csak kellemetlen. Maga az a gondolat, hogy ne kerülj váratlan helyzetbe, szerintem rosszabb. De mindent meg lehet oldani. Szerencsés vagyok, eddig csak egyszer görcsöltem igazán, legtöbbször nem fáj semmim. Úgy vettem észre, hogy ha egészségesebben táplálkozom, az egyenesen arányosan kihat. Szerencsére ma már egy életmódváltás kellős közepén vagyok, azóta nem is volt semmilyen panaszom.:)
2012. júl. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ezt nem igazán lehet leírni szerintem. Nem hinném, hogy kerültél volna olyan helyzetbe, mikor valami állandóan áramlik belőled. Szerencsére a tampon segítségével semmit nem érzel. A betét viszont...elcsúszik, ha véletlen egy nagyobb mennyiség távozik, még izgulsz is, hogy hogyan mozogj, vajon átázott-e, túlfolyt...stb.
2012. júl. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

aha értem..

Tehát vegyes érzések vannak, valaki jobban éli át valaki pedig nem..Érdekes :D

2012. júl. 10. 11:06
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Na látjátok, lehet erről fiúkkal is beszélni, hiszen a Kérdező is fiú. Egyébként én is az vagyok. Szerintem ha a lányok már kezdettől fogva beszélnének a fiúkkal a menstruációról, és nem csinálnának belőle olyan óriási titkot, akkor a fiúk se cikiznék őket. Nekem 9 éves korom óta van egy 2 évvel idősebb lány barátom, akivel kezdetektől beszéltünk ezekről a dolgokról is!
2012. júl. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa, valahogy mindig azt éreztem, hogy a fiúk misztifikálják ennyire a dolgot, nem mernek róla beszélni, ezért aztán soha nem is hoztam szóba, nehogy kellemetlenül érezzék magukat. Sőt, ha egy osztálytársam megemlítette, zavartan megnémultak. Fene tudja, embere válogatja. Mindenesetre, ha megkérdezik, nem esik nehezemre erről beszélni. Valahogy a társadalom neveli az emberbe ezt a magatartást...Mellesleg ti pl hogy "élitek meg" ezt, fiúk?
2012. júl. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
az én osztályomban minden napos volt a menstruációs téma :DDD
2012. júl. 10. 12:28
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

Azt gondolom ifjú barátom, különben nem lenne ennyire sok mosolyjel az írásodnál..)

Azért válaszolok neked, mert a másik nem mindig izgalmas, rejtett dolog akár fiúról van szó, akár lányról:)


Fizikailag egy picit olyan érzés, amikor kifolyik belőled a pisi, csak éppen szabályozni nem tudod. Ezt sok nő nagyon rosszul éli meg, mert nem tudja kontrollálni és azt valóban rossz megélni, hogy az ember ki van szolgáltatva a természet "erejének". Picit hasonló a helyzet, mint amikor a fiúknak valahol váratlan magömlésük lesz. Csak ugye a vér ráadásul piros.

Sajnos a társadalmunk nem olyan, hogy ezekkel a dolgokkal teljese elfogadó legyen. A mi társadalmunkban nagyon fontos mindennek a kontrollálása. Sok lány is szívesen élne ezzel a lehetőséggel. Akkor és addig menstruáljon, ahogyan "kényelmes". De hát ezt tudjuk, hogy komoly beavatkozás nélkül lehetetlen. Ez pedig kiszolgáltatottá tesz egy nőt. Kiszolgáltatottá, mert váratlan helyzetekben menstruálhat, amikor is ezt esetleg másokkal is közölnie kell, vagy észreveszik. Ez pedig kellemetlenül érinti, mert mégis csak a nemi szervével történik valami.


Valahol meg mégiscsak jó érzés, mert képessé tesz arra, hogy életet adj, életet hordozz. Ez így lehet, hogy semmitmondó, de ha egyszer gyermeked lesz, akkor talán végig tudod ezt követni a pároddal. Mert ez egy igazi csoda! Két apró pici sejtből lesz egy kis érző élőlény, akit a nő teste táplál, védelmez 9 hónapig. A nyálkahártya, ami a menzeszkor leszakad, az élteti ezt a kis jövevényt, védelmezi a kórokozóktól, tehát védi az életét. Ezért mondják sokan, hogy a menstruáció egy kis meghalás. Valaminek az elmúlása. Ilyenkor minden nőnek kicsit nehezebb. Nem csak a fizikai, hanem a lelki történések miatt is. Ezek az érzések, ami egy kis kiszolgáltatottság, kontroll nélküliség, a megkönnyebbülésé, hogy nem vagyok rosszkor terhes és az örömé is, hogy egészséges és termékeny vagyok, képes vagyok életet adni:)

2012. júl. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Nálünk a felvilágósítási óra után a fiúk csak úgy röhögtek és mindenki az kiabálta hogy "pech" és azt hogy "tampon". Nálunk még a lányoknál is tabu a téma
2012. júl. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!