Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon narancsbőrös vagyok,...

Nagyon narancsbőrös vagyok, mit tegyek? 15/l

Figyelt kérdés

Már régebben észrevettem, hogy eléggé narancsbőrős a combom belső része, a fenekem, és most már a csípő-részen is megjelentek a jelek.

Nem fogytam, átlagos testalkatú vagy 170cm, 57-8 (+-2kg).

A combom nagyon idegesít, mert nagyon sok van, nagyon látszik, és teljesen szétnyílott, rózsaszín, néha lilás a a cellulit.

Az itthoni kezelés nem hinném hogy segítsen már, mert 3-4 éve megvannak már, tehát a megelőzés a csípőmnél még talán. ű

Viszont a combomra milyen kezelés javasolt. Jó lenne, ha nem kellene drága kezelésekre járnom. Valami kis egyszerű, ami kicsit korrigálja, és aztán szerintem jöhetnek a megelőző házi praktikák.

A narancsbőr nem "múlik el", igaz? tehát hiába vagyok 15, ha ez rajtam van, akkor rajtam van.

Már arra is gondoltam, hogy mivel vegetáriánus vagyok, talán valami vitaminhiány okozhatja ezt a bőrproblémát.

Segítségeteket előre is köszönöm.



2012. júl. 12. 10:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos nem tudok válaszolni a kérdésedre, de az biztos, hogy ez semmit nem vesz el a szépségedből. Ha egy fiú igazán szeret, akkor olyannak fogad el amilyen vagy. Egyébként én is fiú vagyok.
2012. júl. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
2012. júl. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
88%
Én 14 leszek nekem is van egy nagyon kevés a fenekemen. Régebben nagyon sok volt. Nekem úgy múlt el hogy nem ettem csipszet süteményt édességeket és nem ittam kolát és kerültem a rizsát és a lisztes dolgot. Nekem ez segített 3-4 hét alatt nagyából elmúlt. Én csak gyümölcsöt és vizet ittam és mellette tornáztam naponta minimum 1 órát. Na de ha így sem múlna akkor vegyál egy narancsbőrre való krémet és kend be magad azzal.
2012. júl. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
szétnyílott, rózsaszín, lilás?? sztem te nem tudod miről beszélsz, neked nem narancsbőröd, hanem terhességi csíkjaid, striáid vannak, ezeket lehet halványítani krémekkel, de eltűnni sosem fognak
2012. júl. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Első: köszi:D igyekszem egy ilyen főnyereményt találni:))

Második: köszi.

harmadik válaszoló: igen, ez már be van vezetve. remélem sikerül egy picit halványítani.

utolsó válaszoló: kétlem, hogy terhességi csíkjaim vannak, hacsak az éjszaka álmomban terhes nem lettem, és meg nem szültem, a gyerekem meg nem nőtt, és még haza nem ért...:)

és eltűnni nem hinném, hogy eltűnnének gyorsan, majd az idő, és egy kelleme kis méregtelenítés, sport, és vmilyen kence el nem halványítja.

2012. júl. 12. 11:13
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A terhességi csíkok nem csak terhesség alatt alakulhatnak ki. Kizárólag annyi köze van a terhességhez és az ért nevezi a köznyelv terhességi csíkoknak, mivel a nők bőre a terhesség alatt sokat nyúlik, elsősorban a hasukon, de másutt is a rövid időn belül fellépő súlygyarapodás miatt. Még férfiaknak is lehetnek "terhességi csíkjaik" !

Ha szétnyílik, rózsaszín, lilás, akkor az nem narancsbőr hanem stria.

Tájékoztatás képpen itt vannak a képek:


Narancsbőr:


[link]


Stria:

[link]


És az előttem válaszolónak van igaza, eltűnni sohasem fognak, csak halványodnak.

2012. júl. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A terhességi csíkok=striák nem csak terhességnél alakulnak ki. Bár ezt Te is gondolhatnád, mivel a terhesség alatt, ahogy nő a has, úgy nő a bőr is. Így "megnyúlik", ez miatt lesz ilyen. És igen, neked nem narancsbőröd van, hanem striáid. Amúgy neked a hirtelen növéstől/hízástól lehet. (Ha Te ezt nem is veszed észre.) Nem kellett volna rögtön letámadni a válaszadót. :)
2012. júl. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Sporttal és egészséges táplálkozással lehet segiteni rajta és mivel fiatal vagy még, fiatal a bőröd ezért hamar látványos hatású.
2012. júl. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

bocsánat. normális esetben egy 15 éves nem szokott különbséget tenni stria=terhességi csík, narancsbőr között.

És nem tudom, miért én ironizálok. A narancsos beszólás, a lepontozás- hát ezek sem vmi kedves kis kioktatások.

De legalább most már tudom, mi a különbség. Senkit sem pontozok le,csak azért, mert nem az a véleménye, mint nekem, vagy esetleg többet tud, mint én. Ez olyan normális emberi szimpátia szerintem...

Amúgy köszönöm a normális válaszokat. Igyekszem nem a narancsbőrt, hanem a striákat eltüntetni. :)

2012. júl. 12. 17:39
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is szenvedtem a zsírpárnáktól,úszógumitól,narancsbőrtől.De már eltűnt minden!

Leírom én hogy és mivel fogyok,aztán majd lehet válogatni. Mert elég sok mindent csinálok,mert már kétségbeejtő volt a látvány,amit a tükör mutatott.Főleg a has,fenék comb.És pláne a narancsbőr a fenéken,combon.  És azt mondtam elég!!!Semmi más nem kell hozzá,csak odafigyelés,akarat (hogy tényleg akard!) és kitartás.Ha ezek megvannak,sikerülni fog,hidd el nekem!És túl gyorsan nem jó fogyni,mert akkor a bőr nem húzódik vissza és megereszkedik,csíkozódni kezd.Az ideális 1,5-3 kilóhavonta.És az marad tartós(nem a gyors fogyás,aztán jön a jo-jó efektus és visszajön hamar,vagy még több jön vissza).

Szóval:

1.Én a reggelt(kávé,cigi előtt)vízzel kezdem.Felkelés után megiszok 1-2 dcl vizet.A víz nagyon fontos.Tudom,hogy unalmas már ezt hallgtanide igazuk van.Az pucolja a szervezetet,viszi ki a méreganyagokat(a vizelettel,széklettel ürül ki a szervezetből a méreg,lerakódás). Legjobb az ásványvíz,abból is a mentes,vagy,enyhén széns.Én is az olcsóbbat iszom.2-3 litert naponta.Vagy csapvizet.Belenyomok 1 citromot. Vagy csinálok Sassy vizet.Már cukor nélküli vizeket iszom egész nap.

[link]

Aztán gyümölcsöt eszem. Az nagyon jó,ha valaki azzal kezdi a napot.Beindítja az anyagcserét.Vagy turmixot iszok.1-2 dcl tejjel.Nálam a menő a banán reggel.De mindegy amúgy.

2.Vettem Vákuummasszázs harangot.

[link]

Tényleg jó.Úgy kell csinálni,hogy azért érezd,hogy fájjon,de ne túl erősen.Én néha napokig lila,zöldfoltos vagyok tőle.Zsírlerakódásra,narancsbőrre nagyon jó.Heti 3-szor(nem szabad túl sokszor)átmaszíroztam magam vele,babaolajjal,hogy csússzon.5-10 percet.

3.narancsbőrre még csinálom a hideg-meleg váltó zuhanyt.Zuhanyozás után párszor váltogatom a hideg-meleg vizet.Meg lehet szokni,de hideggel kell befejezni.És szoktam a lefőzött kávé zaccal átdörzsölöm a combom,fenekem.Ez is beindítja az anyagcserét,vérkeringést.

3.Szoktam inni almaecetet is.De nem viszem túlzásba.

[link]

Vagy aloe vera növényem van,és azt ásványvízbe,teába.Cukor nélkül.

[link]

Ezek is jó méregtelenítők,zsírégetők.

4.Az étkezés:

A zsírpárna,a narancsbőr a sok cukortól,zsíros kajától,méregtől van.Tárolja a szervezet,mert nem tud megfelelően kiürülni mind és lerakódik(ez a narancsbőr).Olvastam,hogy ami zacskóban,konzervben van,az mind méreg.És igaz.Tele van mindenféle adalékokkal,tartósítószerrel,ilyenekkel.Kerülöm már ezeket.Próbálok itthon készíteni mindent,sokszor eszem naponta kevés adagokat.Ez jobb,mintha valaki 2-szer eszik naponta.Attól nem fogy jobban,csak lelassul az anyagcseréje és jobban raktároz a test.Eszek én mindent,csak kevés adagokat,sok zödséget,gyümölcsöt(az mind méregtelenítő,tisztító).Kenyeret is már csak egy szeletet egy evéshez.Régen sokat ettem,ezért is volt nagy hasam,mert tágult a gyomrom.Most már szűkül és kevés adagtól is jóllakom.Hozzászoktam hamar ezekhez.

5.Mozgás:

Az is fontos persze.Én vagy naponta,vagy heti 4-szer legalább mozgok.Nekem van Crosstrainer-em.Részletre fizetem.

[link]

Azon is szoktam nyomni,jó zsírégető,20-30 percet legalább.Vagy többet.Mikor hogy esik jól.De kombinálom Rubint Réka –Van öt preced? 1.-2.-3.-részekkel.Mert ahhoz,hogy fogyjak,nem elég csak zsírt égetnem,az izmot is kell növelni.Mert ha nem ,akkor az izom leépül.Ha pedig csak izmot növelek,attól a zsírpárna nem tűnik el.Nem érek vele semmit,mert a zsír alatt nem látni az izmnövekedéstt,csak még jobban kitolja a zsírt.Úgyhogy mindkettő fontos,kombinálva a legjobb.

Szóval én ezeket szoktam.Eleinte nehéz volt,de aztán megszoktam.És most már tudom megéri.Nagyon jó érzés látni és érezni,hogy megcsináltam,eltűnt rólam minden.Kis akarat,odafigyelés és a végeredmény megéri.2 hónapja kezdtem neki,az első hónapban nem is mondanám,hogy sok eredményt láttam(Rá kell állni a szervezetnek is a dolgokra).Aztán utána elindult.És szépen ment le minden.Szóval az első pár hetet kell kitartani,aztán már tuti lesz változás!(És persze függ attól,hogy mennyi felesleg van,de szép lassan mindenkinél elindul a változás)És onnantól már könnyű,mert örömmel tölt el a változás látványa és kedvet kapsz hozzá,hogy folytasd.Én így voltam.

Én amúgy eszek mindent,kevés adagokat.Mert amúgy a szervezetnek kell mindenféle kaja.De sok zöldséget,gyümölcsöt iktattam be.Több halat,barna rizst,csirkemellet eszek,mint régebben.Több ilyet,ami nem hizlal úgy.Aztán néha nálam is bemegy a pizza,cukros üdítők,édesség,csoki,moziba McDonald‘s,pop-corn.De azért általában betartom a dolgokat és odafigyelek.Aztán néha napokig nem tornázom.Most is pld. a héten nem tornáztam,nem tudtam,de nem jött vissza semmi kiló.Szerintem ha valaki nem is mozog sokat,de odafigyel a kaja,víz bevitelre,akkor az is sokat segít.De azért mozogni is kell,mert akkor sokkal jobban hatásos a dolog és hamarabb lesz változás.Nagyon sokat olvastam mindenről(fele hülyeség volt),de kértem tanácsokat szakértőktől.És be is vállt.Meg lett nálam az eredménye a kitartásomnak.Nincs zsírpárna,narancsbőr(ami szinte 3-4 hét alatt eltűnt nálam,persze mindenkinél máshogy van biztos,de idővel mindenkinél lesz eredmény).Azt tanácsolom mindenkinek,hogy legyen kitartásotok,akaraterőtök és higgyétek el meg lesz az eredménye,eltűnnek a felesleges dolgok!

2012. júl. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!