Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már vagy két hete nehezebb a...

Már vagy két hete nehezebb a székletürítésem. Eddig amikor ráültem a wcre könnyedén kicsusszant, most viszont dupla annyi idő kell a dolgom elvégzéséhez, pedig egyáltalán nem változtattam a táplálkozásomon. Valakinek van ötlete, hogy ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

2012. júl. 14. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy kiszáradva?
2012. júl. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Volt ismerős, akinek a kiszáradás miatt volt ez, de én rengeteget iszok.
2012. júl. 14. 20:31
 3/5 A kérdező kommentje:
Valakinek egyéb ötlete?
2012. júl. 15. 19:11
 4/5 anonim válasza:

Ha nem betegség áll a székrekedésed hátterében,akkor lehet elégtelen székelési szokás,pl széklet visszatartás. Ezek mellett a sok stressz vagy a sok hashajtó szedése is okozhat hasonló tüneteket.A mozgáshiány,sok állati zsír hozzáadásával készült étel,kevés rostbevitel szintén. Esetleg próbálkozhatsz magnéziumban gazdag táplálékokkal,pl:cékla,spenót,málna,karfiol. Fogyassz sok gyümölcsöt és zöldséget! Barack,szilva,körte,bab,lencse,borsó.

Személyes tapasztalatom alapján tudom javasolni,hogy minden reggel kelés után igyál meg valami meleget (kávé,tea).

2012. júl. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kitty94 köszönöm szépen a sok-sok tanácsot, nemrég megoldódott a problémám, a rengeteg zsíros étel valamint a kevés rostos étel fogyasztása okozta a problémámat. Délután már könnyedén ment a kakilás. Azért továbbra is igyekszem betartani, amiket írtál.
2012. júl. 19. 00:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!