Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a gond a menstruációm...

Mi lehet a gond a menstruációmmal (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok. Eddig nem volt gond a menstruációmmal, de az elmúlt 1 évben úgy jön meg, hogy kb. a 24. napon megjön nagyon enyhe barnás folyás, ami szép lassan 5-6 nap alatt pirosra vált, és utána jön meg a rendes menstruációm. Ez általánban olyan mint egy rendes menstruáció, a 2. és a 3. nap erősebb, rendes erős vérzés van, bár előfordult már olyan hónap is, amikor ez a "rendes menstruáció" sem volt olyan erős. Dokinál voltam már, de nemigazán foglalkozott a dologgal, aztmondta ez a dolog normális, de engem azért eléggé zavar, főleg hogy eddig nem voltak ilyen gondjaim. 30-án megyek másik dokihoz, de már nagyon izgulok, hogy mit fog mondani, nagyon félek attól, hogy esetleg PCO-s lehetek. 160 cm és 49 kg vagyok,tehát vékony testalkatú vagyok, hajam dús, nincs vele gond, nem hullik. Szőröm erős, de az mindig is az volt :) Írjatok légyszi!
2012. júl. 17. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Inkább progeszteron hiányra utalnak a tünetek. Menj el olyan orvoshoz, aki hajlandó veled foglalkozni.

Igazából ha tényleg a kevés progeszteron a gond, akkor annak a gyerekvállalásig nem sok jelentősége van, de el tudom képzelni, hogy mennyire idegesítő lehet két hétig vérezni.

2012. júl. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ez kezelhető? Vőlegényem van, 2-3 év múlva esedékes lesz a baba téma, nem szeretnék akkor rádöbbenni, hogy nem lehet.. :( az az egész életemet tönkretenné... :(((
2012. júl. 17. 21:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Kezelhető, persze. Adnak progeszteron pótlást és annyi, ne ess kétségbe, ez nem ritka dolog.

De még az sem biztos, hogy az a bajod, csak nekem tünete alapján ez jutott eszembe.

Menj el egy normális dokihoz, ha ilyen gondod van, az egy vérvételből kiderül.

2012. júl. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nemrég voltam éves vizsgálaton, ott mindent rendben találtak. Általános labor vizsgálaton is 3 hónapja voltam, az eredmény hibátlan lett (bár ez a vizsgálta nem tudom számít e az adott probléma esetén, nem igazán értek a dologhoz :S )..
2012. júl. 17. 21:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem sima labor kell, hormonvizsgálat. Ott is csak vért vesznek, de mást néznek a vérből, mint egy sima labornál. Csak nőgyógyász vagy endokrinológus utalhat be rá, sima körzeti doki nem.
2012. júl. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!