Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha nem vagyok szexuálisan...

Ha nem vagyok szexuálisan aktív, akkor is kéne nőgyógyászhoz menni?

Figyelt kérdés

Nincs semmi panaszom, rendben van a menzeszem. Egyszer egy kórházi ápoló mondta, hogy akkor kell elkezdeni nőgyógyászhoz járni, amikor először megjött a menzesz. Hát nem tudom, szerintem csak indokolatlan kényelmetlenség lehet, ha szűz vagyok és nincs semmilyen tünetem. De állítólag az első alkalom előtt is érdemes elmenni. Vélemények?

16/L


2012. júl. 18. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi gond, akkor nem kell. Viszont bármi gond van, akkor viszont azonnal el kell menni!
2012. júl. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tunderkeschweiz válasza:
elvileg amíg szűz vagy nem nyúlhat hozzád az orvos.
2012. júl. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Míg szűz vagy addig nem kell menned, ha csak nincs rá komoly okod. De amint aktív leszel szexuálisan akkor viszont nem árt rendszeres ellenőriztetés.
2012. júl. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell, tulajdonképpen a rákszűrés miatt ajánlatos, ami pedig a nemi élet megkezdése után 1 évvel aktuális először, de mivel a rákot leginkább a HPV vírus okozza, ami pedig nemi úton terjedő betegség, ha szűz a barátod is, akkor ez sem aktuális. Meg mondjuk a vastagbélrák sokkal gyakoribb halálok, oszt' nem hallani olyanról, hogy emberek évente vastagbéltükrözésre mennének "azért mert csak".

A nőgyógyászat egy jól jövedelmező szakterület, és jó a marketingje, ennyi.

Ha panasz van, hüvelykenetvizsgálattal (ezt magadnak a hüvelynyílsáról is veheted) is kiválthatod a nőgyógyászt.

Csak ha a belső szerveidet érintő gyanú van (méh, petefészek), akkor jön szóba istenigazából a nőgyógyász, de még akkor is ott van a hasi ultrahang, ha valaki nagyon ódzkodna.

2014. aug. 27. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2: Ez mit jelent? Sokakat vizsgálnak meg szüzen is.
2014. aug. 27. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!