Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csinálhatnék, mert ezt...

Mit csinálhatnék, mert ezt már nem lehet bírni sem egészségügyileg, sem anyagilag? Van értelme visszamenni most az orvoshoz vagy várjak és szenvedjek?

Figyelt kérdés

Sajnos visszatérő hüvelygombával küzdök, ami nagyon úgy néz ki, hogy a sokszor szedett antibiotikum miatt jön elő.

Múlt héten is előjött, mivel orvoshoz nem volt módon menni, vettem Canestent. Tablettát, krémet egyaránt használtam. El is múlottak a tüneteim. Aztán 1 nap múlva szúró alhasi fájdalmaim lettek, gyakrabban mentem pisilni, ezért urológiára mentem. Ott megnézték a vizeletet, de nem találtak semmit, de azért kaptam antibiotikumot, mert az orvos szerint lehet hogy kezdődik valami, csak a vizelet még nem mutatja. Aznap éjjel rendesen begörcsöltem és nagyon erős folyásom lett. Másnap elmentem a nőgyógyászatra, ahol is vettek kenetet és kaptam szájon át bevehető erős hatóanyagú gyógyszert. A folyás megszűnt, a görcsök is, de délutánra pedig elkezdtem odalent viszketni.

A kenetvétel a kezelés, illetve a nőgyógyászaton tett látogatás előtti alapos mosakodás miatt nem biztos, hogy fog eredményt mutatni. Az eredmény iránt amúgy jövő héten lehet csak érdeklődni.

Nem tudom, mit csináljak. Menjek vissza most? Van szenvedjek tovább? Meg ha a problémáim eleve nőgyógyászatiak voltak, akkor szedjem tovább az antibiotikumot, ami nálam ugye egyet jelent a gombával?



2012. júl. 19. 16:56
 1/5 Minii Vikii ***** válasza:
100%
Szerintem állj le az antibiotikummal, mert az csak ront a helyzeten!!!
2012. júl. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a gombára kaptál antibiotikumot, vagy más betegségre? mert ha gombára és lecserélném az orvost, ha tehetném. az antibiotikum csak előhozza a gombát. a gombára meg fungicid hatású szert kellett volna kapnod.
2012. júl. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az urológián az antibiotikumot bakteriális eredetű fertőzésre kaptam, de tényleg csak azért, mert problémám volt, de a vizeletem teljesen tiszta volt. Amúgy én is gondolkoztam rajta, hogy leállok vele, ugyanis 3 hónapon belül ez lenne a 3. antibiotikum kúrám és ezt az orvossal is közöltem, de akkor is kiírta.

A nőgyógyászaton pedig többfajta gomba által okozott fertőzésre kaptam tablettát.

És azért vagyok ennyire kétségbeesve, mert egy ezresembe kerül a busz, hogy megjárjam az orvost. Van egy közel 2 éves kisfiam, akit ilyenkor rá kell bízzak valakire. Plusz eddig a gyógyszereknél már 10 000 Ft-nál tartok, viszont szenvedek.:(

2012. júl. 19. 17:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem antibiotikumot nem igazán jó abbahagyni a közepén. Szedj mellé probiotikumot, akkor nem teszi annyira tönkre a szervezetedet és próbáld meg intim lemosóval is "kezelni" (tudom, ez megint csak kiadás), de egyszer kellene rendesen kikezelni, aztán végre megszabadulnál tőle.
2012. júl. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem biztos, hogy jó lenne leállni az antibiotikummal, de ez már nagyon sok antibiotikum ilyen rövid időn belül, plusz azt csak találgatásból írta a doki, mert problémát nem talált.

És igen, jó lenne egyszer ha végre kikezelnének ebből a hüvelygombából, csak sajnos egy antibiotikum kúra újra visszahozza. Ugyanis néhány hónappal ezelőtt lettem nőgyógyászatilag kikezelve, akkor is kaptam gyógyszert, plusz a párom is és a hüvelyflóra helyreállító kúrát is megcsináltam és mégis megint az van.

És most ezzel a kezelés után fellépő égő, viszkető érzéssel sem tudok mit kezdeni.:(

Ha meg holnap visszamennék a nőgyógyászatra, lehet el sem látnának. Szóval tényleg tanácstalan vagyok.

2012. júl. 19. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!