Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pcos-azaz sok apro ciszta a...

Pcos-azaz sok apro ciszta a petefészekben.2 napja vették észre uh-n. Van esély hogy felszivodjanak? Ja és ez okozhat gyakori vizelést. állandoan pisilnom kell, pedig alig iszok.

Figyelt kérdés

2012. júl. 26. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Gyógyszeres kezelés esetén talán felszívódhatnak, de ez nem mindenkinél van sajnos így. Menjél el nőgyógyász endokrinológus orvoshoz ő majd tud neked segíteni. Ha nem akarsz kisbabát akkor fogamzásgátló helyre hozhatja.
2012. júl. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nekem is van, ugyan felszívódtak, de bármikor előjöhet.. Nekem a tipikus panaszok közül volt pár, erről itt olvashatsz [link]
2012. júl. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1.nek.jelenleg nem akarok,már van 1 kétévesem.de még késöbb igen.milyen gyogyszer fogamzásgátlo?mert a dokim azt javasolt.csak 2 hét mulva tudok visszamenni,akkor jön vissza szabirol.endokrinologus az nem tudom mi,és hol van olyan orvos.nem is hallottam ilyenröl.majd lehet a nöi dokim elküld hozzá,szlovákián lakok,nem tudom van e olyan. a 2.-ik váloszolonak nem tudom megnyitni a linket,nem jo.
2012. júl. 26. 13:21
 4/7 anonim válasza:

2-es vagyok: ami kimaradt, hogy Nekem fogamzásgátlót írt a doki (ez kb 3 éve volt), elmúltak a ciszták. A gyógyszert 1,5 éve abbahagytam, azóta sincsenek szerencsére..

Endokrinológusnál is jártam,de mivel szedtem a fog. gátlót, így meg se vizsgáltak, azt mondták, h akkor menjek vissza, ha minimum fél éve nem szedek gyógyszert, babát szeretnénk nem jönne össze...

2012. júl. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

akkor bemásolom a cikket: Bőrtünetek.


Zsíros bőr, pattanásosság (acne) az esetek döntő többségében észlelhető.

Gyakori az eleinte alig észrevehető, majd erősödő férfias típusú szőrnövekedés (bajusz- és szakállképződés, szőrök az emlőbimbó körül, a hason felfelé húzódóan, hátul a keresztcsont tájékán).

Hajhullás, férfias típusú kopaszodás is előfordul.

Az acanthosis nigricans a kifejezetten kövéreken észlelhető: barnásfekete, durvább felületű bőrterület a nyak hátsó részén, a nyakláncnak megfelelő helyen, illetve a hajlatokban (hónalj, lágyékhajlat, emlők alatt).


A testméretek eltérései.


A tévhittel ellentétben a betegek többsége normál súlyú, vannak kifejezetten soványak is. A testtömeg-index kiszámítása alapján (BMI 25 felett) is csak a betegek mintegy harmada túlsúlyos vagy elhízott. A súlygyarapodás lassan fejlődik ki. Nem mindenkin van, de jellemző a has és a derék férfias típusú zsírfeleslege: a derék - csípő körfogat aránya még a soványakon is gyakran magasabb, mint a PCOS nélkülieken. A 0,8 feletti derék-csípő körfogat hányados kifejezetten férfias kövérséget tükröz.



"Cukoréhség".


Hosszabb étkezési szünetekben, vagy 1-2 órával édességek, cukros ételek, üdítők, gyümölcslevek fogyasztása után nyugtalanság, remegés, gyengeségérzés, esetleg hideg verejtékezés, leginkább éhségérzet léphet fel (hypoglikémia, „hipózás”). Mások csak parancsoló édesség utáni vágyat éreznek, és ennek következtében sok csokoládét, édességet fogyasztanak. Az inzulin túltermelődés következtében bekövetkező vércukoresés következménye.



Nőgyógyászati tünetek.


A menstruáció rendszertelenné válik, olykor már a serdülőkortól kezdődően az. A havi vérzés hónapokra is kimaradhat, de rendszeres menstruáció esetén is a ciklusok többsége peteérés nélküli, a teherbeesést megnehezíti. Ha mégis sikerül (spontán vagy meddőségi kezeléssel), gyakori a korai vetélés, a koraszülés, méhlepény-rendellenességek, a terhesség alatti cukorbetegség (GDM). A magzat gyakran túl naggyá fejlődik.



Pszichés tünetek.


A fentebb felsorolt panaszok mellé gyakran társul levertség, kiábrándultság érzése, depresszió. Nem tudjuk, hogy ez a panaszok miatt másodlagos (következményes) zavar, vagy a betegség velejárója, mint az az inzulin rezisztenciával járó egyéb kórképekben is lehetséges.



A tünetek időbeli változása.


A PCOS hormonális tünetei általában a serdülőkorban kezdődnek és a fiatal felnőttkorra bontakoznak ki, majd többéves stagnálás után a kor előrehaladásával fokozatosan enyhülnek. Acne pl. 40 éves kor felett már ritka.

A PCOS anyagcsere tünetei viszont a kor előrehaladtával romlanak: a kövérség, cukorbetegség, vérzsír-zavarok, magasvérnyomás (a metabolikus szindróma összetevői) egyre gyakoribbak, amik eredményeképpen szív-érrendszeri betegségek fejlődnek ki. PCOS-ben nagyobb a valószínűsége a méh- és petefészekrák kialakulásának.

2012. júl. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm,akkor van esély az elmulásásra.nekem is fogamzásgátlot akar irni az orvos.hát remélem segiteni fog.régen szedtem is,amiota abbahagytam azota lettek a ciszták.de ha neked már elmultak a ciszták,hogyhogy nem jön össze a baba?
2012. júl. 26. 13:33
 7/7 anonim válasza:
Amikor endokrinológusnál voltam, akkor még nem ismertem a párom (szedtem serényen a fog. gátlót). Ahogy elmúltak a ciszták abbahagytam a gyógyszert, közben megismertem a párom,aki már 2 hónapja a férjem..múlt hónapban kezdtünk bele a babaprojektbe:)
2012. júl. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!