Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akinek petefészek cisztái...

Akinek petefészek cisztái azaz pcos-van, annak elmulasztotta a fogamzásgátló gyogyszer? Mert az orvos azt akarja felirni, hátha segit. Tényleg van esély rá?

Figyelt kérdés

2012. júl. 27. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Én diabetológushoz mentem (nőgyógy. irányított hozzá) akinél kiderült a PCO és inzulin rezisztencia. Így Meforalt kaptam, attól úgy tűnik elmúltak a cysták (bár már most vagy 2 éve nem nézettem).

Szerintem az alapbetegséget kell kezelni, ezt nálam hosszú évekig nem ismerték fel!

Ha Bpi vagy, szívesen ajánlok orvost, írj privit. Ha még nem volt ilyen kivizsgálásod, akkor feltétlenül kellene.

2012. júl. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi,hát remélem elküldenek ilyen vizsgálatra,és ha megkérdezhetem mi volt aza alapbetegséged?akkor van esély a ciszta elmulására,csak akkor nem a fogamzásgátlotol ugye?amugy nem bp-i vagyok,hanem komáromi.köszi
2012. júl. 27. 22:05
 3/7 A kérdező kommentje:
még annyit kérdeznék,hogy azt a gyogyszert nem kell sokáig szedni?max 1-2 év?szoval nem örökké,ugye?aztán helyre állhat a probléma?gondolom nálam a stressz okozza,mert mostanság rengeteg gondom összejött,na meg ez is egyben
2012. júl. 27. 22:12
 4/7 anonim ***** válasza:
nézz utána. ez egy gyógyithatatlan betegség aminek az oka az inzulin rezisztencia az estek 99%-ában. terheléses inzulin vizsgálattal lehet megállapitani, ha még most jó is az eredmény éávente meg kell ismételni ugyanis romlik. nekem is az elsönél még jó volt egy évre rá már magasabb mint a határérték. Endokrinológushoz menj a fogamzásgátló van hogy még ront is rajta. Akkor amikor szeded a ciszták elmulnak mivel amugy sincs peteérés amiböl kialakulna. de meggyógyitani nem fogja csak elfedia tünetetket de az IR ugyanugy roncsolja a szervezeted tovább.
2012. júl. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyetertek az elöttem szolokkal. Nekem 2,5 ev Diane35 fog.gatlo semmit, de semmit nem valtozatott. Aztan attertem a termeszetes gyogymodokra. Mostmar van egy nagyon edes kisbabank :)
2012. júl. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok megint:


Itt nézelődhetsz a témában!

[link]


Helyes életmóddal és szükség esetén gyógyszerekkel karbantartható, baba is lehet mellette, ugyanakkor valóban folyamatos ellenőrzést, odafigyelést kíván!


Én évekig nem menstruáltam, azt mondta az orvos, mert körvér vagyok, foggyak le (kb 10 plusz volt rajtam). Aztán évekkel később jutottam el egy olyan nőgyógyhoz, aki rám nézett és azt kérdezte rendben van-e a cukrom. Mondtam igen. És az inzulinom? Mondtam, soha nem vizsgálták még. És akkor elmagyarázta mire gondol, PCO, miért nem tudok lefogyni.... És azóta szedek gyógyszert,rendeződik a helyzet.... :)

Szóval sok múlik az orvoson (pedig nekem eü végzettségem is van, és ismerős dokihoz mentem először, mert benne bíztam.... hát, ez sem garancia).


Na hagyd annyiban, járj utána az okoknak! Sok sikert! Ja, és ne ijedj meg, lehet így is élni boldogan :)

2012. júl. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló elmulasztja a cisztákat, de csak addig, amíg szeded. Magyarul elfedi a bajt.

Addig szokták adni, míg nem akar vki gyereket...

Szerintem jobb lenne, ha inkább most kezelnék rendesen, és akkor később nem lenne gond.

Mert ezzel csak elnapolják a dolgot...

2012. júl. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!