Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Azthiszem elfertőződött a...

Azthiszem elfertőződött a köldökpiercingem. Mit csináljak? Többi lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok. . . tudom hogy NAGYON hülye vagyok, de nem fejmosást, hanem segítséget kérek. Olyan 1 hònapja elhatároztam, hogy köldökpiercinget akarok. . . . csak 14 vagyok, anyuék nem engedték, mert biztos kapnék valami fertőzést. . . . ezért, mivel nyár van, mindig tudják hogy hol vagyok. . . . titpkban a szobámban átszúrtam. . . még csak nemis fertőtlenítettem. Viszonylag gyorsan átment, de a végé (fentről lefele szúrtam) nem ment át. Ezért a végén felhasítottam egy kicsit a bőrt. . . . . aznap nem volt semmi baja. . . . , fertőtlenítettem, és bekentem Betadinnal. . . reggelre bevörösödött, és az alsó lyuk egy kicsit váladékozik. . . Most fogok venni octeniseptet. . . . . . lehet hogy elfertőződött? Az alsó lyuk egy kicsit sárgás-zöldes. . . . . ha hozzáérek egy kicsit fáj. Mit csináljak? Segítsetek:(
2012. júl. 29. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Vedd ki.
2012. júl. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mivel szúrtad át? Miért nem fertőtlenítetted előtte? Szilikon piercinget tettél bele, vagy mit? A szilikont jobban elviseli a szervezet, mint a fémet.. Hamarabb gyógyul.. Vegyél betadinos krémet és azzal kend be és tegyél rá kötést... Én a helyedben nagyon gyorsan kivenném különben. Lehet így is olyan lesz a helye, hogy ránézni sem mersz majd. Magyon buta voltál ennyi idősen...

18 év alatt nem is tesznek be ilyet hivatalosan, csak szülői engedéllyel..

2012. júl. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
vedd ki
2012. júl. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én 16 voltam, mikor szúrattam. Azóta is megvan. Elég butus voltál, hogy előtte nem fertőtlenítetted le. Egyáltalán mivel szúrtad át? Gondolom nem egy steril zöld branüllel (amivel házilag szokták)... Na meg utána mozgatni is kell ám, nehogy beleforrjon. Azt javasolnám, vedd ki és naponta 3x-4x fertőtlenítsd le betadine-oldattal, ezt követően tegyél rá Betadine vagy Bactroban kenőcsöt és tartsd mindig tisztán és szárazon. Tegyél rá egy kis kötést, figyeld a váladékozást. Ha hidegrázásod, hőemelkedésed, gyengeségérzésed jelentkezne, azonnal menj el az ügyeletre, mert szisztémás antibiotikumra van szükséged (ekkor a fertőzés a véráramodba jutott-életveszélyes állapotot idézhet elő kezeletlenül = szeptikus shock) .
2012. júl. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek.::)
2012. júl. 29. 16:42
 6/10 A kérdező kommentje:
Váh, köszi...már sokkal szebb. Egy kicsit irritált, de már semmi váladék. Csak a lyukak evy kicsit mintha kemények lennének....ez mit jelent?
2012. júl. 29. 23:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy még mindig gyulladt.
2012. júl. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
kicseréltem aranyra.
2012. júl. 30. 15:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy attól jobb lesz.
2012. júl. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mutasd meg orvosnak!
2012. júl. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!