Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tamponnal ugye úszhatok a...

Tamponnal ugye úszhatok a tengerben?

Figyelt kérdés

Még nem használatm tampont..De egyszer megpróbáltam feltenni, akkor egy nagyon pici "fehér rész" kint maradt. Mennyire kell tulajdonképpen benyomni?


Amúgy úgy csinálnám, hogy közepes tampont teszek be, először napozok, aztán fürdök, mert úgy hallottam, ha kijövök a vízből, rögtön cserélni kell. Nekem erre viszont nem lesz lehetőségem, mert a szállásunk elég messze van a tengerparttól..


12/L



2012. júl. 31. 09:42
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és az első 3 napban kb elég erős a vérzésem, ilyenkor jó a közepes tampon? Utána meg kicsit hordjak? Mert szerintem nehezen fog felcsúszni a közepes, ha már nem vérzek annyira..
2012. júl. 31. 09:46
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Igen, tamponnal úszhatsz a tengerben.

De ne maradjon ki semennyi a fehér részből!!!

Az úgy nagyon kényelmetlen, teljesen fel kell tolni (dugd utána az ujjadat is nyugodtan, csak a madzag maradjon kint!), és úgy nem is marad bent normálisan, ha fele kilóg.

Először lehet, hogy nem lesz egyszerű felhelyezni, az egyik lábadat rakd valami magasabbra, és hajolj kicsit előre, úgy helyezd fel.

Gondolom a strandon is lesz wc, ahol cserélni tudsz majd...

2012. júl. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Akkor van jó helyen a tampon, ha semmi nem látszik ki belőle, csak a madzag.
2012. júl. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
teljesen fel kell nyomni a hüvelyed végéig. ez legalább 8-10 cm. nem biztos hogy menni fog, ha még szűz vagy. én sem tudtam addig, sokan viszont tudják használni úgy is. ja és szigorúan minivel a közepeset szerintem esélytelen feltenned. Szerintem nem muszáj rögtön cserélni de pár óra (2-3) után ajánlatos.
2012. júl. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! Szerintem úgy könnyebb feltenni, hogy csak simán szétnyitom a lában és közben ülök..legalábbis nekem így könnyebb volt. Ja, és közepeset használtam.


És mekkora az esély arra hogy elkapok valami fertőzést?

(Vagy pl mikor kapok tss-t? )

2012. aug. 2. 10:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha elég gyakran cseréled, és maximálisan betartod a higiénés szabályokat, akkor kicsi az esélye, hogy bármi baj lesz! :)
2012. aug. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utánna rögtön cseréld. Amúgy meg, szűz vagyok, és én közepessel kezdtem. Anyum nem is tudott róla, csak magamtól. Bár nekem simán ment minden. :D
2012. aug. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! végülis sikerült betennem. :)
2012. aug. 20. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!