Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Találtam egy csomót a mellembe...

Találtam egy csomót a mellemben. Nyugtassatok meg! Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Hátul, a mellem mögött. Kicsit fáj is. Olyan 1 cm körüli. Nem tudom hogy mióta van ott, most találtam. Nagyon megijedtem, ráadásul hétvége jön és én dolgozom is. Mi vár rám a dokinál? Mi van ha rosszindulatú? Mire számítsak? 22 évesen csinálnak mammográfiát? Alig látom a billentyűzetet annyira sírok. Valaki írjon valami tapasztalatot, bármit! Nagyon megköszönném.
2012. aug. 3. 22:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mammográfiát nem, UH-t inkább. Utána meg biopsziát, ha kel.

Jó eséllyel jóindulatú, mondjuk fibroadenoma. Azért ilyen korban nem gyakori a mellrák.

Nem szedsz fogamzásgátló tablettát?

2012. aug. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ha van okuk csinálnak mammográfiát is akár még fiatalabb korban is ha indokolt. Jó ha tudod minden nönek vannak ciszták mellében, hol több hol kevesebb általában nem is lehet érezni őket, ezek jönnek mennek. Nagyon fontos hogy hol tartasz a ciklusban. Ha nem sokára megjön akkor valószinűleg el is fog múlni. Utána ellenőrizd és ha ott van akkor fordulj orvoshoz. Direkt kihangsúlyozzák hogy a havi utáni 5 napig szabad magadat vizsgálni, akkor legpuhább a mellállomány és akkor van a legkevesebb ciszta. Nyugi, valószínűleg nálad is csak erről van szó.
2012. aug. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nagyon megijedtem. Amit írtál esélyes lehet, főleg ha öröklődik is. Remélem neked van igazad. Milyen gyorsan kapok időpontot UH-ra? Vagy nem kell kifejezetten emlőrendelésre menni vele?
2012. aug. 3. 23:14
 4/14 A kérdező kommentje:
A 6-7. napnál járok. Köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 3. 23:15
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
először szerintem házi orvoshoz menj. Ö is meg fogja nézni és lehet meg is nyugtat hogy ez semmi, de ö tovább is tud küldeni.
2012. aug. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
Ha kitapintható a formája és a helyéről elmozdítható, akkor jóindulatú. A rossz tapad, nem lehet a formáját tapintani. Amúgy nem gondolom, hogy aggódnod kellene, valószínűleg egy ártatlan dologról van szó. Menj el orvoshoz, de akár egy védőnő is megteszi, hogy megnézzék, hogy jó-e a sejtésed. Ha tényleg egy nem természetes elváltozás, akkor csinálnak ultrahangot. Amúgy a nem természetes csomó olyan kemény, mint egy radír. Minden jót neked! Drukkol, hogy ne legyen semmi komoly! :)
2012. aug. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kicsi az esélye annak, hogy tényleg rák legyen ilyen fiatalon. 25 évesek körében az esély olyan 1:20000-hez, 22 évesen ez még sokkal kisebb (olyan 1:100000-hez közeli). A halálozás pedig olyan 2 az 1 millióhoz(15-29 év között).


Mammográfiás rtg-t nem fognak csinálni nagy valőszínúséggel, ugyanis ebben korban még nagyon mirigyes szerkezetű, ami miatt a röntgen képen nem nagyon látni semmi értékelhetőt. a rtg-nek kb 35. év felett van értelme, de inkább 40-45 felett.


Valószínűleg UH-t fognak csinálni, és ha úgy ítélik meg, akkor, az elváltozásból biopsziát is vesznek.

2012. aug. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

szia. nekem is volt, én is nagyon megijedtem, már el is temettem magam.


elmentem nődokimhoz, megnézte, kérdezte, hogy szedek-e fogamzásgátlót, mert ha igen, akkor abba kell hagynom (nem szedtem) elküldött UH-ra. nyugtatott, hogy nincs emmi gond.


UH-n mondták, hogy mirigyesek a melleim, és begyulladhatott egy. kaptam mastodynon-t. elmúlt.

2012. aug. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. nem elmozdítható:( Ott van legbelül. Kemény, nem tapintható ki körbe és nem lehet elmozdítani, viszont fáj. lehet mert már annyiszor néztem, de először is fájt. Hétfőn egyből háziorvoshoz megyek, valahogy megoldom aztán onnan tovább. Remélem én is megúszom. Már ma a temetésemet is elképzeltem, meg hogy mit kezdenek majd a cuccaimmal anyukámék :( Valahogy azért csak fel kéne készülni a legrosszabbra is. Már gondoltam rá hogy a mellizmomon valami kis csomó. Ott van a hónom alatt. Vagy elnyomtam és begyulladt.. Már alternatívákat gyártok erre a pár napra.. :(
2012. aug. 4. 23:46
 10/14 anonim ***** válasza:
Kérdező! Voltál orvosnál?
2012. aug. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!