Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valami bajom lehet vagy csak...

Valami bajom lehet vagy csak tul sok citromot ettem?

Figyelt kérdés
Arrol van szó, hogy már egy hónapja minden nap ittam citrpmoslevet és hallottam, hogya citrom kesteti a menzeszt, es arról. van szó hogy holnap. lesz egy hete, hogy nem jon meg. kedjek aggódni ,vagy csak a cirtpm kesteti? Amúgy két. eve van és már. elég. jol beállt ! ? Köszi előre. is!

#menzesz #menzesz elmaradasa #elmaradt. Havibaj
2012. aug. 5. 22:55
 1/4 A kérdező kommentje:
BOcsi a helyesirasert de még nem szoktam meg a telefONOM billentyujet!
2012. aug. 5. 23:00
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezek a modern telefonok szeretik önállósítani magukat, érdekes.

A citromlé ilyen hatásáról még eddig nem hallottam, nem hiszem, hohy számottevő lenne. Édesanyám fogyókúra miatt egyszer egy évig minden nap fél liter citromos vizet ivott, mégsem késett a menstruációja soha.

A késést sok minden okozhatja, hormonális problémák, hirtelen fogyás, terhesség, stressz, hülye időjárás, front, vitaminhiány stb. Az első, hogy ha felmerült a terhesség gyanúja (mert az nem igazán tiszta, hogy direkt ittál citromlevet, mert késlelteni akardtad a menzeszt, vagy csak az esett jól), vegyél egy tesztet. Ha negatív, megnyugszol, az is sokat segít. A stressz a legfőbb ok általában, gyakran az tolja el a menstruációt. Az ilyen apróságok is sokat segítenek (velem megesett mát, hogy vettem egy tesztet, negatív lett és két óra múlva meg is jött). A másik az időjárás, én pl. a hidegfronthoz vagyok kötve. Az ilyen nagy nyári meleg két hetet is tud csúsztatni, talán te is hasonlóan vagy vele. lehet még egyszerű hormonális ficánkolásról, a két év még semmi, elképzelhető még, hogy kimaradozik. A vitaminhiányon is elgondolkozhatsz, ha sok citromlevet ittál, az egyoldalú vitaminbevitel, kevés lehet a szervezetedben a vas és a magnézium, ezeket jobb lenne pótolni, mivel ez is csúsztathatja a ciklust. Egyél sokféle gyümölcsöt, zöldséget, a kiegyensúlyozott táplálkozás fontos. Abból a szempontból is, hogy lehet, hogy nagyon sovány vagy, esetleg hirtelen fogytál, a nagy meleg miatt meg nem is kívánsz annyit enni, ami kihatással van a mentruációdra.

Ne izgulj, az a lényeg. :)

2012. aug. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát. igen, ezek a modern telefonok... A terjesség kizárva, mivel, hogy 12 éves vagyok. A citromos limonádét csak azért ittam mert jóll esett. A fogyás, fogytam 1 kg-t ennyi. És szerintem sovány sem vag yok medt 150 cm és
2012. aug. 6. 09:46
 4/4 A kérdező kommentje:
43 kg, de időjárás veltozás miatt lehet mert kirándultunk.koszonom a választ.
2012. aug. 6. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!