Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit jelent ez az érték?

Wincho kérdése:

Mit jelent ez az érték?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót kértem a nőgyógyásztól, persze megcsináltattam a vérvételt is előtte.

Prothrombin: 113,9 % (referencia tartomány: 70-100),

INR: 0.92 (referencia tartomány: 1-1.25)

Csak a prothrombin volt + jeles, az INR-nél - volt.

Azért kérdezem most itt meg, mert a nőgyógyászom szabadságon van a héten, és sajnos én hajlamos vagyok addig idegesíteni magam.

Kicsit megijedtem, hogy ez mi lehet, mert a leletet kiadó nő még meg is kérdezte, hogy műtétre fogok-e menni.



2012. aug. 7. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
A protrombin az a fehérje, ami a véralvadáshoz kell. Az INR értéked a véralvadásra vonatkozik, kicsit gyorsabban alvad a véred, ebből nem biztos, hogy lesz tabletta de majd a nőgyógyász eldönti, mennyire áll fenn trombózis veszélye.
2012. aug. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ! sajnos hajlamos vagyok túl aggódni magam. A tabletta nekem azért lett volna fontos, hogy ne görcsöljek annyira, és hátha hízok egy kicsit. Ebből a vérvizsgálatból, ha bármilyen más baj lenne (leukémia stb.) az látszana az eredményekben? Unokatestvérem hajhullással ment vérvételre, és kiderült, hogy leukémiás :(
2012. aug. 7. 13:36
 3/10 anonim ***** válasza:

Leukémia az látszik a vérképen, ezeknek az értékeknek ahhoz semmi köze, nem vagy leukémiás:)

Leukémiánál rendellenes magas a fehérvérsejt száma. Persze 100%-os biztossággal csak a csontvelőből vett mintából állapítható meg, de a fehérvérsejt már árulkodó jel.

2012. aug. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

műtétes dolgot azért kérdezte,mert műtétkor az INR-nek 1,33-nak,vagy annál kevesebbnek kelle lennie

amúgy alacsony az INR-ed,sűrű a véred,ebből lehet nem lesz foggátló

2012. aug. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Annyira nem olyan fontos a fogamzásgátló, csak sokan mondták, hogy lehet érdemes lenne kipróbálni, hátha segít a görcseimen. :) Mikor meg van a menzeszem, az első nap nagyon görcsöl, van, hogy már az ájulás kerülget és hányok is. Közbeszólhatott, hogy a menzesz után voltam vérvételen? most olyan barnás a folyás.
2012. aug. 7. 17:26
 6/10 anonim ***** válasza:
ennek nincs köze a menzeszhez,én INR kontrollra járok több mint egy éve,sűrű a vérem,trombofíliám van
2012. aug. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) így van okom az aggodalomra? azért nyugtatom magam, hogy nálunk nem voltak örökletes betegségek, sem trombózis hajlamok. Bár ez nem egy biztosítás, hogy nekem nem lehet :S remélem nem lesz gond .
2012. aug. 7. 17:41
 8/10 anonim ***** válasza:
nálunk sincs senkinek hajlama a trombózisra,nekem tavaly mégis kiderült,hogy van rá hajlamom
2012. aug. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet vagy hogy kezelik ezt?
2012. aug. 7. 17:44
 10/10 anonim ***** válasza:
vérhígítót(én esetemben Warfarint)kell szedned,de még nem biztos,hogy trombofíliád van,mert arra külön vértesztet csinálnak,aztán ha beigazolódik,akkor kontroll Inr-miatt,ez havonta vérvétel,ott beállítják a megfelelő inr szintet
2012. aug. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!