Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez mi lehet? Valakinek volt...

Ez mi lehet? Valakinek volt már hasonló? Ez fertőzés vagy valami más? (kép a leírásban)

Figyelt kérdés
Körülbelül három hete kezdődött a dolog erős viszketéssel, aztán lett egy piros folt a jobb hónaljamon. Egyre nagyobb a kiterjedése, és a sokat viszket, mostmár pár apróbb foltocska megjelent a másikon is. Canesten Pro-val kenegetem, de nagyjából annyit ér neki, mint halottnak a csók. Kedden akarok bőrgyógyászhoz menni, hamarabb sajnos a munkám miatt nem tudok, de értékelném, ha valaki, akinek volt már hasonló, leírná a tapasztalatait, mert nagyon kellemetlen viszketés és esztétikailag sem túl előnyös. (hozzá tenném, hogy évek óta erősen izzadok a külső tényezőktől függetlenül, de eddig hasonló nem jelentkezett.) itt a kép: [link]

2012. aug. 26. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt mutasd meg bőrgyógyásznak. Minden elképzelhető jót kívánok Neked!!! :)
2012. aug. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Bocsánat, most láttam, hogy írtad, hogy kedden mész bőrgyógyászhoz. Ne haragudj! :)
2012. aug. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia!


Gombás fertőzés, szerintem tinea. Nekem is volt már, a bőrgyógyász lehet, hogy Lomexint fog rá írni, kenőcsöt. Én azt kaptam rá annak idején.

2012. aug. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és körülbelül mennyi idő lenne, amíg helyrejön? az első válaszolónak pedig köszönöm a jókívánságot! :)
2012. aug. 26. 18:46
 5/7 poiu ***** válasza:
Háááát, lehet tinea, de nem annak néz ki. A gombafertőzés gócai kifelé növekednek és körszerű képleteket alkotnak. Én inkább allergiára vagy hőérzékenységre tippelnék. NEM kenném Canestennel, különösen mert nem használ, de tovább ingerled vele a bőröd. Nem függ össze a borotválással? Mit használtál?
2012. aug. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nagyjából azután jött ki, hogy pár hete strandra mentünk.. emiatt tippelnék én is a gombára. dezodornak adidas action3-t használok, borotvából pedig csak a sajátomat.
2012. aug. 30. 12:22
 7/7 poiu ***** válasza:
Nézesd meg. Lehet gomba, de a Canesten durva méreg. Ha mégsem gomba, csak rosszabb lesz.
2012. aug. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!