Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 11 évesen szőrős a kezem, a...

11 évesen szőrős a kezem, a lában, a hónaljam, és 'ott' is. Jólvan ez így?

Figyelt kérdés
10 évesen kezdtem szőrősődni mindenhol.A kezem és a hónaljam borotválom, a lábam nem (mert ha rövidnadrágba megyek iskolába titok harisnyát húzok így nem látszik semmi) 'Ott' most kezdtem borotválni, mert már nagyon fekete és hosszú volt. Szerintetek ez normális? normális hogy tiszta fekete szőrű (vagyis most nem) a puncim de még meg sem jött?
2012. aug. 31. 19:09
 1/7 anonim válasza:
89%
persze,hogy normális hisz kamaszodsz, de szerintem még "ott" nem kell borotválnod.: )
2012. aug. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
11 évesen az nem normális hogy a karodat borotválod. Azt nem szokás... nincs is értelme, csúnya lesz a bőröd tőle, az sokkal rondább lesz majd. Ha nagyon zavar a szőr mert erős fekete, akkor gyantázz, a borotvát felejtsd el a karodon. Máshol oké. Bár 11 évesen senkit nem érdekel hogy szőrös vagy... a puncidat is csak te látod, akkor meg minek borotválni? Azt csak azoknak kell akik szexuális életet élnek.
2012. aug. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

a kezem nekem is szoros de nem zavar senkit mivel ilyenkor nyaron kiszokul aztan meg mar husszuujju felsok kellenek

elso valaszolo voltam

2012. aug. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmi gond ne aggódj.
2012. szept. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az elég furcsa, hogy a lábad nem borotválod, de a puncidat igen. A lábad jó időben bárki látja, ezek szerint a puncidat is? Remélem nem!
2012. szept. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

Az intim szőrzet másodlagos nemi jelleg, az éretté, nővé válásod természetes velejárója. Lányoknál 9 és 14 éves kor között változó, hogy mikor jelennek meg ezek a nemi jellegek. Te testileg korán érőnek számítasz. Ez is teljesen normális, viszont fontos, hogy tisztában légy néhány fontos tudnivalóval.


Az intim szőrzet - mint egyébként a testszőrzet általában - higéniai, védelmi szerepet lát el. A haj pl. az izzadsággal nagy melegben olyan hőháztartást, klímát biztosít a fejbőrnek, ami csökkenti az esélyét a napszúrásnak, hőgutának. A szemöldök, ha nem lenne, a homlokról az izzadság belefolyna a szemekbe. A hónaljszőrzetnek szintén a test hőháztartásában van/lenne szerepe. Megfelelő tisztálkodás mellett az intim szőrzet felelős az egészséges intim higéniáért. Védi az érzékeny bőrfelületet az apróbb karcoktól, sérülésektől, és a kórokozó baktériumoktól. Különösen menstruáció napjaiban jelentős a szerepe, amikor a vér mágnesként vonzza a bacikat. A szőrzet fogja fel azokat, akadályozza meg a kórokozók továbbjutását, szőrzet hiányában sérülékenyebb, fertőzékenyebb, védtelenebb lehetsz. A szőrzet leborotválásával (ami kétségkívül a leggyorsabb, és legfájdalommentesebb módszer) gyakori esetben a bőr kipirosodását, kipattogzását éred el, előfordulhat, hogy itt-ott megvágod magad, borotválás után egy-két napig erősen viszkethet a bőr és mindez nagyon jó táptalaja a fertőzéseknek. A gyanta eleinte eléggé fájdalmas (csakúgy, mint az epilálás), és ha egy benőtt szőrszál begyullad, előfordulhat, hogy csak műtéti úton lehet a problémát orvosolni. A krém különféle kémiai vegyületekből áll, ha nyálkahártyával érintkezik, súlyos irritációt, még égési sérüléseket is okozhat. A végleges lézeres módszer körülményes, hétről hétre vissza kell járni, a terápia kb. fél évig tart, ami eléggé költséges. A szőrtelenítés egy olyan érzékeny és nyitott testrésznél, mint a női intim zóna, nagyon könnyen társokozója lehet a HPV fertőzésnek, ami ritkább esetekben méhnyakrákot is okozhat. A szülész-nőgyógyász társadalom mindezt nagyon jól tudja, mert ezt tanulta és az évek során ezt tapasztalta, mégis az érintett fiatal korosztályból nagyon kevesen ismerik ezeket a dolgokat. Igényes, higénikus, ápolt szeretne lenni mindenki (és ez nagyon becsülendő dolog, különösen, hogy nőről van szó), de az intim szőrzet eltávolításával pontosan az ellenkezője érhető el. Igényes és higénikus akkor lehet valaki, ha intim területét szőröstül-bőröstül ápolja, és tisztántartja. A legegészségesebb intim fazon a nőgyógyászok javaslata alapján a két oldalt fehérnemű vonalán szőrtelenített, azon belül max. a szőrzet hossz enyhén rövidebbre igazítva, de megfelelő tisztálkodás mellett erre sincsen szükség. Gondoljunk csak arra, hogy a haj is koszolódik, használódik a hétköznapok sodrásában, az átlag nő mégsem tolja le a fejbőrét nullás géppel. Legalábbis feltételezem, hogy nem! Pedig ráadásul amíg az emberi haj növekedési hossza végtelen, az emberi intim szőrzet egy ponton nem nő tovább. Hogy kinek milyen hosszú, ez alkatonként változik, a gének és a hormonok határozzák meg. Ahogyan a hajad is mosod, ápolod, tisztántartod, az intim higéniádat is akkor érvényesíted a legjobban, ha ott lent is ápolod és tisztán tartod Magad. Viszont a túlzott, vagy túlzásba vitt tisztálkodás sem javasolt, mert a különféle ilyen-olyan tusfürdőkkel, amik szintén lényegében illatos kémiai vegyszerek, semlegesíted az amúgy egészséges hüvelyflórád, ahol számos az egészségedre hasznos baktériumok vannak. Hacsak nem végzel kemény és megterhelő fizikai munkát, a javasolt tisztálkodás-zuhanyzás a napi-kétnapi 1 alkalom. Menstruáció napjaiban a lehetőség szerint napi 2-3 alkalom csak langyos vízzel a javasolt. És a végére még egy fontos dolog. Az intim szőrzet a víz lepergetésében, elvezetésében is szerepet játszik, így akadályozza meg a gombás fertőzés kialakulását, ami olyan csupasz hajlatokban alakul ki, ahol a nedvesség nehezen párolog el. Nem véletlenül a leggyakoribb a lábujjak köze, és az intim női testrész.

2012. szept. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
Én is 11 vagyok,erős szálú fekete,dús hajam van,ennek megfelelően a szőrzetem is átlagon felüli.Nekem már 8 évesen kezdett szőrösödni az intim részen és 10 éves koromban borotváltam le magamat először.
2012. szept. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!