Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Még nem jött meg. Ezek a...

Még nem jött meg. Ezek a jelei? (többit lent)

Figyelt kérdés
Még nem jött meg a menstruációm, de azt vettem észre, hogy a bugyimon barna foltok vannak. De már ez az ötödik alkalom.Ez annak a jele? És ha mondjuk megjönne,lenne valami jele ?hogy tudjam hogy holnap mondjuk meg fog jönni? Fáj? olyan mint a pisilés csak vér jön? Részletes beszámolót irnátok nekem? Mert nem tudom mit csináljak és félek.. ://
2012. szept. 1. 12:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Anyukád nem világosított fel?


Nem lehet pontosan megjósolni, hogy pont holnap délután háromkor fog megjönni, de egészséges nő esetében valamennyire rendszeres (általában minden hónapban 2-3 napot csúszik). Persze az első években nem áll be rögtön mindenkinek. Fontos, hogy minden hónapban vezesd menzesznaptáron, vagy kártyanaptáron (nekem ezt először anyukám mondta, mert bármi ilyen gondod lesz, azt kérdezi először a nőgyógyász, hogy mikor volt meg utoljára és mennyire rendszeres stb... ezt nem fogod tudni fejből megmondani).


Sokunknak vannak olyan dolgai amikből érzi, hogy napokon belül meg fog jönni, nekem pl: extra nyűgösség, alhasi fájdalom, szénhidrátéhség. Van akinél semmi jel nincsen, csak vérzik és kész (szerencsés kis szemetek :).


Nem csak akkor folyik, amikor pisilsz (ezért kell a betét), de ezt nem érzed folyamatosan, emiatt nem kell aggódnod. Nem is fűj mindenkinek a hasa. De ha fáj, akkor a köldököd alatt görcsöl majd a hasad.


Nem kell tőle félni! Ha ez megnyugtat, vegyél magadnak egy csomag betétet, és mindig tarts a táskádban 1-2 darabot, plusz fájdalomcsillapítót (ha nagyon fájna a hasad).


Beszélgess erről az anyukáddal/nővéreddel/nagymamáddal vagy valakivel, aki már tapasztaltabb és ő meg fog nyugtatni! ;)

2012. szept. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!