Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mar egy hete kb, hogy erzem...

Mar egy hete kb, hogy erzem hogy fel vagyok fazva. Surun kell menyek a wc-re. Mit tegyek hogy elmuljon?

Figyelt kérdés
2012. szept. 1. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
meleg fördö,napi 3X1000mg C vitamin,estére vegyél be panadol gyógyszert,bö folyadékbevitel
2012. szept. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Tedd azt amit az első válaszoló írt, de ha pár napon belül nem lesz jobb, akkor menj orvoshoz!
2012. szept. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Ezzel ne játszál, orvos azonnal. Én hü.lye szintén nem mentem orvoshoz azonnal, kb. másfél hetet vártam, aztán úgy elfajult a felfázásom, hogy lázas lettem, 2 napig, 4 óránként ment fel a lázam, vettem be lázcsillapítót, szépen levitte 4 óra múlva szintén 38, 39 volt a lázam. Én megfogadtam, hogy ha legközelebb lesz valami bajom nem várok, hanem azonnal orvoshoz megyek. Eléggé megszenvedtem, ráadásul megijedtem, hogy rá megy a vesémre. Ne játsz vele. Kaptam rá Sumetrolimt és meggyógyultam, de szenvedtem napokig, a láztól ráadásul szédültem is, volt hogy wc-re a páromnak kellett kikísérnie, mert nem bírtam a szédüléstől egyedül kimenni. Jobbulást!
2012. szept. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Meleg sós fürdő
2012. szept. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Aki "felfázott", annak bakteriális (leggyakrabban valamely bélbaci általi) húgyúti fertőzése van. Több féle oka lehet: fertőzött vízben fürdés, hevesebb/gyakoribb szex (honey-moon cystitis), hibás intim higiéne... Semmiféle fürdő nem segít! A tünetek spontán is javulhatnak, de a fertőzés krónikussá válhat, és egy újabb irritáció (forró fürdő, szex..) újra aktiválja. Irány a doki (urológus pl.)! Antibiotikum (Sumetrolim, vagy valamely fluorokinolon a szokásos terápia), fájdalomcsillapító, sok folyadék és tőzegáfonya készítmények a szokásos kúra. Illene egy vizelet tenyésztést is csinálni, de nem szoktak. Ha a Sumetrolim hat esetedben, olcsón (pár 100 ft) megúsztad. Megelőzésre tőzegáfonya készítmények, és odafigyelés az intimhigiénére (uszoda, WC-zés vagy szex után) hatásosak, bár a hajlam a legerősebb faktor.
2012. szept. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Egy hét után mindenképpen dokit javaslok.
2012. szept. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Zu25 válasza:
Igyal cickafark teat, mezzel nem olyan rossz es ha lehet furodj is benne!!
2012. szept. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 nikaa11 ***** válasza:

Szentem a leghatásosabb,ha 1-2liter kamilla teát melegen megiszol (ugy 3-4 óra alatt)

,az fertőtlenít és gyulládást csökkent belőről.Mész tőle párszor w.c.re és 2 nap múlva helyre hoz.Nálam ez nagyon bevált módszer!!!

2012. szept. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekem pár éve volt nagyon durva. Hirtelen jött, és egy nap után nem bírtam leszállni a wc-ről, vért pisiltem.

Időnként még előjön, ezért mindig van otthon kamillatea, cickafark tea...

Ha érzem hogy ismét közeledik, egyből megiszok 1-2 liter friss gyógyteát, általában ez hamar el is veszi a betegséget. Ha nem, akkor irány az orvos. (Persze nálam mindig hétvégén vagy ünnepnapon jön elő :D)

De ha jól vagyok is, igyekszem legalább napi 2 liter vizet meginni. Mikor nem iszom eleget, egy idő után érzem, hogy megint kezdődne.

2012. szept. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!