Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló 45éves kortól?...

Fogamzásgátló 45éves kortól? Óvszer és a Hüvelygyűrűn kívül mi van?

Figyelt kérdés
2012. szept. 11. 07:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
spirál?
2012. szept. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Megfelelő életmód (dohányzás elhagyása, mozgás) és rendszeres orvosi felügyelet mellett a mai, nagyon alacsony hormontartalmú fogamzásgátlókat már a menopauzáig lehet szedni. Beszéld meg a nőgyógyászoddal!
2012. szept. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ami ebben a korban már nem problémás, az az, ha lekötteted magad.

Ugyanis ilyenkor már semmiképpen nem lenne értelmes dolog egy terhesség (mert a gyereket nem tudnád felnevelni, ugyanis egy nö átlagéletkora 70 körül van, azaz - ha jó adottságaid vannak és nem ér elöbb baleset - akkor is 25 évesen egyedül maradna a gyerek), ezenkivül néhány év múlva úgyis a klimaxban leszel.

Viszont az óvszer nemcsak terhesség ellen véd, hanem fertözések elleni is. Ilyen szempontból is jó, meg ha szabályosan használják, akkor gyakorlatilag kizárt a terhesség.

2012. szept. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elég széles a paletta:

-hormonális fogamzásgátló módszerek: fogamzásgátló tabletta, hüvelygyűrű, hormonális tapasz, injekció és implantátum (nem tudom ezek közül itt melyik elterjedt).

-hormon mentes: gumi óvszer, spirál, pesszárium.

Meg van a pharmatex termékcsalád, amit nem tudom,hogy hova kéne sorolni. Én ennyit ismerek.

Igen az elkötés is egy lehetőség, de én úgy tudom, hogy csak akkor kötik el ingyen a nőt, ha már szült 3 gyereket. Meg nem tudom...régen is védekeztek a nők és nem feltétlenül estek teherbe 45 éves korukon túl, szóval szerintem nem kell egyből azzal riogatni a kérdezőt, hogy terhes lesz és mire felnő a gyerek, ő meghal..

2012. szept. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

45 évesen semmilyen hormontartalmú nem kellene használni.

Spirál? Spermicid és megszakítás? Pesszárium és spermicid?

2012. szept. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért is lettem lepontozva? A nőgyógyászom mondta, hogy megfelelő ellenőrzés mellett bármeddig lehet szedni fogamzásgátló, de bárhol az interneten is utánanézhettek ennek. Lehet, hogy ez valakinek nem teszik, de attól még ez az igazság. Itt nem az alapján kell pontozni, hogy tetszik-e a válasz, hanem az alapján, hogy hasznos-e !!!
2012. szept. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előre mondom, nem én pontoztalak le, de:

Más doki meg (pl. az enyém) 35 felett nem ír fel hormonális fogamzásgátlót.

Szóval ez azért nem biztos, hogy "márpedig így van".

2012. szept. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!