Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Laporoszkópiás műtét. Petefész...

Laporoszkópiás műtét. Petefészek ciszta. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
mik voltak az előkészületek...meddig voltatok korházba..mennyire fájt..volt e láz/gyulladás? ?
2012. szept. 14. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem kétszer volt petefészek cisztám, mind a kétszer így vették ki őket. Nos, az első télen volt, négy-öt hetet pihentem vele, a varratszedés (egy héttel a műtét után) alkalmával még nem bírtam fél órát állni. Egyébként 3-4nap és kiengednek. Fájdalmaim nem voltak, szóval a műtét maga se fáj. "Felfújnak" az kicsit kellemetlen érzés, de nem vészes. A mádosodik műtétem nyáron volt, akkor már a varratszedés után sétáltam a városban, két héttel a műtét után már kilométereket sétáltam, teljesen jól voltam. Szóval akarat kérdése szerintem, hogy mennyi idő alatt gyógyulsz meg. Az első suli időben volt, tehát nem volt az,hogy hű lemaradok valamiről. A másik meg ugye nyáriszünetben. Szerintem ne aggódj miatta, az a pár kis lyuk nem vészes, nem fog fájni.

Üdv és jó egészséget!

2012. szept. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ..


Előtte egy nappal volt valami előkészület a korházba?

Nekem előtte egy nappal be kell feküdnöm...

Vinnem kell gyógyszert is amit recepre irtak fel.

2012. szept. 14. 21:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Hm..Lehet előtte csinálnak egy alapos béltísztítást-hashajtózást.. hát nem kellemes, de ne aggodj, fő a nyugalom! És kitartás!
2012. szept. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm...megnéztem a gyógyszert...fertőzés és gyulladás megelőzésére szolgál és műtét előtt 12 órával kell bevennem..

De még mindig nem értem miért kell egy nappal előtte befeküdnöm :(

2012. szept. 14. 22:02
 5/5 Milosits válasza:
Nekem kétszer volt laporoszkópiás műtétem endometriózis miatt. Az egyik Debrecenben volt 8 évvel ezelőtt, ahol előző nap befeküdtem.Megkeresett az altató orvos, egy másik kérdezgetett a fájdalmaimról, vérzésekről, meg is vizsgáltak. Nem lehetett enni előző nap. Másnap borotválás,beöntés, lezuhanyzás fertőtlenítővel.Egy hétvégét bennt voltam, majd hétfőn haza.A második műtét Londonban volt, mert itt élek jelenleg. Ez másként ment. Nem kellett befeküdni, otthon zuhanyoztam le,este haza is engedtek.A második után nagy fájdalmam volt a műtét után, többször adtak fájdalomcsillapítót. Remegtem és feszült a hasam. A gáz mellékhatásaként fájt a vállam és gyomorszájam. Kellett legalább 3 nap, amíg ez a mellékhatás elmúlt.A hasfeszülésnek több, 5-6 nap.Ténylegesen 1 hét kellett amíg azt éreztem, hogy jól vagyok.A sebek jól gyógyultak, nem volt láz, sem gyulladás.
2013. okt. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!