Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyibe kerül a méhnyakrák...

Mennyibe kerül a méhnyakrák elleni oltás? Hasznos, érdemes beoltatni magam?

Figyelt kérdés
2012. szept. 19. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
3 db oltásból áll és darabja kb. 30-32 ezer Ft, néha van akció, akkor a felébe kerül.
2012. szept. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vannak akciók, akkor 40-60 ezerből kijönnek az oltások (összesen). Érdemes lehet, mert a leggyakoribb okát a méhnyakráknak kiküszöbölöd; ha megteheted, hasznos. Főleg, ha a családban fordult elő daganatos betegség, akár több is, hiszen azért egy genetikai fogékonyság is kell a rákokhoz (is).

Még egy dolog: fiatal, ált. 16 éven aluli lányoknak javasolják főleg, de később is jó, hogyha az ember lánya még szűz, akkor főleg. Hogyha nem, kell szerezni egy papírt, hogy jelenleg még nincsen daganatnak induló elváltozás [magyarul el kell menni rákszűrésre, ami évente amúgy is ajánlott].

Azért jobb ezen még szűzen "átesni", mert a kórokozó nemi úton terjed...

2012. szept. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

90.000 forint kb, ha nincs kedvezményed. Hav an pénzed, akkor oltasd be magad, de egyébként én nem ajánlom. Vagyis nem az, hogy nem ajánlom, csak felesleges.

Pár törzs ellen véd csak. A hpv-nek kb 140-150 típusa van, az oltás pedig mindössze 3-4 törzs ellen véd.

Hát mérlegelj, hogy érdemes-e.

2012. szept. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

"Pár törzs ellen véd csak. A hpv-nek kb 140-150 típusa van, az oltás pedig mindössze 3-4 törzs ellen véd."

IGEN EZ ÍGY VAN!!!!!!!

Ez egy nagy átverés! Sok lány beadatja és csodálkozik, hogy mégis megfertőződik. Pontosabban 4!!! törzs ellen véd. Kettő a súlyosabb méhnyakrákot okozóból, kettő a veszélytelenebből.

Sokkal célravezetőbb az ha nem fűvel-fával fekszel össze és mielőtt a fiúcska beléd helyezi bizalmát és még valamit... megnézed neki, nem e koszos, büdös neki!

A gyakori partner csere, a tisztaság hiánya nagyon megemeli az esélyét a fertőzésnek.

2012. szept. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontos árat nem tudok. Én beoltatnám magam ( a lányomat be is fogom). "Csak pár törzs ellen véd, felesleges..."

Akkor legalább néhány ellen védve legyek! Azért találták ki.

2012. szept. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Sokkal célravezetőbb az ha nem fűvel-fával fekszel össze és mielőtt a fiúcska beléd helyezi bizalmát és még valamit... megnézed neki, nem e koszos, büdös neki!"


Ezért találták ki az óvszert! -.-"



Megkaptam a védőoltást én is, darabja 30 ezer forint volt. 3 részben adják be, együtt 90 ezer forint, de az ár eltérhet, mert van, aki olcsóbban is beolt.

2012. szept. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha már volt szexuális kapcsolatod, akkor konzultálj orvossal, hogy érdemes-e beadatnod magadnak. Illetve nem írtad azt sem, hogy hány éves vagy, mert pl 25 év felett nem ajánlott az oltás.

Én a négy törzs elleni oltást kaptam, csak az utolsónál fogtam ki az akciót, úgyhogy nekem tokkal-vonóval 85 ezer forint volt.

2012. szept. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Sokkal célravezetőbb az ha nem fűvel-fával fekszel össze és mielőtt a fiúcska beléd helyezi bizalmát és még valamit... megnézed neki, nem e koszos, büdös neki!"

Sajnos ki kell hogy abranditsalak HPV ellen nem ved az ovszer es HPV nem lathato szabad szemmle es nem lehet lemosni!!HPV a borkontaktol is elkaphato szex nelkul. sot szuzek is haltak meg mar benne sajnos.Oltas ved de nem 100% viszont a legveszelyesebb legagresszivab faj ellen ved!!! oltas egy jo talalmany sok eletet menthet meg majd 40-50 ev mulva mikor lanyaink abba a korba ernek hogy mehnyakrakot kaphatnak.

2012. szept. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!