Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A HPV csak nemi úton terjed?...

Mr GG kérdése:

A HPV csak nemi úton terjed? Minden esetben tartozik hozzá egy harmadik akitől elkapta?

Figyelt kérdés

Üdvözlök Mindenkit!

Barátnömről nemrég kiderült, hogy HPV-s. Tagadja, hogy a közelmúltban lett volna más partnere, kapcsolatunk elején elvileg nem volt HPV-s. Én előtte nem voltam HPVs, jelenleg sincsenek erre utaló nyomok, bár közelmúltban nem vizsgáltak. Nekem más partnerem nem volt. Évek óta együtt élünk, más megoldást nem látok, csak, hogy megcsalt.

Válaszokat előre is Köszönöm!



2012. szept. 25. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
A HPV évekig tud lappangani és egyszer csak előjön, mert mondjuk legyengült kicsit az immunrendszere.
2012. szept. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%
Bőrkontaktussal terjed, tehát elég valószínű, hogy megcsalt a párod. Az is előfordul, hogy az illető hordozó marad a fertőzés után, a szervezete sosem győzi le a vírust. Nem lehetsz biztos sajnos.
2012. szept. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

"A fertőzés úgy alakul ki, hogy a kórokozó a bőrre, és/vagy a nyálkahártyára kerül. Rendszerint nem észlelhető hámsérüléseken keresztül a felszínt borító hám alsó, ún. bazális rétegéig jut, és beépül ezekbe a sejtekbe. Ezután évekig képes nyugalmi állapotban, azaz elváltozást nem okozva a sejtekben tartósan élni. Kedvező körülmények között a szervezet a HPV fertőzést legtöbbször legyőzi."


Ha figyelmesen elolvasod akkor látod, hogy évekig nyugalmi állapotban van a vírus. Azt gondolom elég baja van a barátnődnek ne tetézd még azzal, hogy gyanúsítgatod, hanem ha igazán szereted állj mellé és küzdjétek le ezt a cseppet sem kellemes betegséget. Javaslom te is vizsgáltasd ki magad ez irányban, mert valószínűleg hordozó vagy.

Jobbulást a barátnődnek.

(nekem is volt ez a betegségem, sajnos engem műteni is kellett...)

2012. szept. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem, nem csak nemi úton terjed, különben nem lettem volna szűzként HPV-s. Semmilyen nemi kapcsolatom nem volt, még pettingig se jutottam el, mégis műteni kellett.


Egyébként még ha tényleg nemi úton is kapta el... valóban igaz az, hogy akár több évig is lappanghat, és csak akkor jön elő, ha az immunrendszer nagyon legyengült.


Férfiaknál pedig nagyon nehéz kimutatni a HPV-t. Nem lehet náluk olyan alaposan mintát venni, hogy biztosan ki lehessen jelenteni negatív eredmény láttán, hogy nem hordozók (orvostól tudom).

Ráadásul tünetet is ritkábban okoz nálunk, mint nőknél.

2012. szept. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!