Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Erre mit válaszoljak a nőgyógy...

Erre mit válaszoljak a nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés

Először megyek nőgyógyászhoz, már nem vagyok szűz, de jelenleg nem élek szexuális életet.

Ha megkérdezi, hogy él-e nemi életet, akkor jó, ha azt válaszolom, hogy jelenleg nem?

Vagy ilyenkor ő arra kíváncsi, hogy szűz vagyok-e még?



2012. szept. 28. 10:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nyugodtan megmondhatod neki őszintén, hogy jelenleg nem, de volt már szexuális kapcsolatod férfival.

Nyugi, nem fogja megkérdezni, hogy kivel voltál együtt! :)

2012. szept. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2012. szept. 28. 10:48
 3/14 anonim ***** válasza:
:) Csak azért kérdezi meg esetleg, a szűz vagy-e még, hogy tudja, hogy vizsgálhat a megszokott úton. Szűrés miatt kérdezheti hogy jelenleg élsz-e szexuális életet illetve milyen védekezési módszert használsz. Nekem utóbbi kettőt mindig megkérdezi az orvos ha megyek éves ellenőrzésre. Elsőre nekem is "ciki" volt, most már teljesen természetesen válaszolok. Ha kimegyek és jön utánam a következő beteg úgyis elfelejti :D
2012. szept. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mint említettem én most megyek először, az anyukám nőgyógyászához, anyukám jelezte neki, hogy szeretnék menni, mert menstruáció ideje alatt elég erős hasi fájdalmaim vannak, erre ő azt mondta, hogy ennek egyetlen módja a fogamzásgátló lesz, majd írt nekem vérvételre beutalót és azt mondta a lelettel vár vissza.

Szerintetek megvizsgál vagy csak a lelet alapján állapítja meg a fogamzásgátlót?

2012. szept. 28. 11:00
 5/14 anonim ***** válasza:
lelet alapján
2012. szept. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha nem vizsgál meg, az elég nagy felelőtlenség lenne részéről. A lelet nem elég, tapintással kell megállapítania, rendben van-e a méhed, elég érett-e a tablettához, nem pl. ciszta miatt vannak-e görcseid (esetleg ultrahang sem ártana emiatt).
2012. szept. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Meg fog vizsgálni ez biztos. Sőt az első méhnyak rákszűrést is elvégzi (kenetet vesz le a méhnyakról, de ez abszolút nem fáj, semmit nem fogsz érezni).
2012. szept. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

én nem értek egyet azzal, hogy erre hormont írjanak...

nem szteroid gyulladásgátlót kell szedni a várt menzesz előtt 2 nappal, majd az első vérzéses nap és egyáltalán nem lesz görcsöd. Persze ehhez pontos ciklus kell.

2012. szept. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja és a válasz: "jelenleg nem élek nemi életet". A szűzhártyát (hiányát) pedig úgyis látja, ennek alapján választ műszert.
2012. szept. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Azért az nem igaz, hogy erre nincs más, csak fogamzásgátló...

Talán egy alaposabb kivizsgálás nem ártana, mert a fájdalmas menzesz szervi problémára is utalhat.

Egyébként mondd meg neki, hogy jelenleg nem.

2012. szept. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!