Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi az a vízszintes csík a...

Mi az a vízszintes csík a terhességi teszten?

Figyelt kérdés
Ma csináltam tesztet (Expect), és amikor rápisiltem, egyből megjelent mindkét lukban egy nagyon vékony, vízszintes rózsaszín csík. Mindenhol függőleges van rajzolva, a dobozán is, meg a papíron is. Aztán egy perc múlva a kis lukban már megjelent egy normális, vastag, függőleges csík, olyan, amilyennek a rajz szerint lennie kell. a másikban pedig még 5 perc múlva sem volt függőleges, vastag. akkor nem vagyok terhes ugye?
2009. aug. 3. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Az ellenőrző rózsaszín csík mellett akkor jelenik meg egy második csík (színe a hormon koncentrációjától függően a halvány rózsaszíntől egészen a sötét bíborig változhat), amennyiben hCG-hormon van jelen, azaz a hormon reakcióba lép a teszt speciális ellentest-bevonatával.


Ha a HCG hormon jelen van, akkor vagy terhes. Ezt egy oldalról másoltam ki neked.

Tehát ha 2 csík van, akkor vagy terhes.

2009. aug. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de 3 csík volt:D
2009. aug. 3. 16:47
 3/6 anonim ***** válasza:

No, akkor elvesztettem a fonalat :)

A neten csak ezt találtam róla, én sose csináltam ilyen tesztet. Szerintem csinálj egy másikat. (Ha jól láttam 4 van egy csomagban.)

2009. aug. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A vízszintes csak addig látszik, amíg szívódik fel a pisi. Így halad a festékanyag a papírban. A kontrollcsíkon mindenképp megkötdik, de a terhességet jelz csíkon csak hcg jelenlétében.

Tehát, ez a teszt most negatív lett. De ha továbbra sem jön meg, érdemes később újat csinálnod.

2009. aug. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, éjjel megjött:) alig tudtam aludni, annyira görcsölt a hasam, és annyira megkönnyebbültem:)
2009. aug. 4. 07:19
 6/6 anonim válasza:
És ha a terhességet jelző csíkon pisilés után egy halvány rózsaszín csík van függőlegesen, ami egy percen belül eltűnik, de a vízszintes csík jelezné a pozitív tesztet? A vízszintes pedig egyáltalán nem jelenik meg.
2013. dec. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!