Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen nőgyógyászati probléma...

Milyen nőgyógyászati probléma miatt hullhat a hajam?

Figyelt kérdés
Vagy más probléma is okozhat ilyet? Vérvételen már voltam, az rendben volt. Ha megmosom a hajam, akkor 100 szálnál több hullik ki. Szedek vitaminokat,és nyomelemeket, ennek ellenére hullik :(
2012. okt. 3. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Pajzsmirigyet kell nézetni. Endokrinológushoz menj, mert a gyulladásra utaló jeleket a házidoki már nem tudja megnézni, csak a TSH-t.
2012. okt. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha valakinek hullik a haja akkor elküldik vérvételre, fogorvoshoz (rossz, lyukas fog is okozhatja), bőrgyógyászhoz (mikroszkópos fejbőr vizsgálat).

Gócok, gyulladások szoktak a háttérben lenni, amit meg kell keresni, és orvosolni.

Nőgyógyászati probléma is okozhatja. (Nekem az okozta a hajhullásom)

Ki kell alaposan vizsgáltatnod magad.

2012. okt. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Vérvételen voltam és ott pajzsmirigyes dolgokat is néztek, illetve nincs gombócérzet, meg hasonló tünet.

Egyébként a vérvétel eredménye mennyire biztos? Nem napi szinten hullik 100 szálnál több, de amikor mosom, akkor jóval több szokott.

2012. okt. 3. 14:22
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Nézd meg a labort, hogy van-e olyan rajta, hogy anti -TPO, vagy anti tyreoglobulin. Ha ez nincs, akkor nem tudják, hogy esetleg fenn áll-e pajzsmirigy gyulladás. Azért írtam ezt, mert ez gyakori oka nőknél a hajhullásnak. Emellett valóban lehet fogászati, nőgyógyászati góc is, PCOS tünete (hormonális zavarok miatt), lehet vashiány.

Én továbbra is elmennék endokrinológushoz egy vizsgálatra, beiktatnám a fogorvost, a fül-orr gégészt, a nőgyógyászt.

A laborban meg kellene nézni a vasraktárakat is. Hormonszinteket ellenőrizni (endokrinológus megteszi)

Jelentős hajhullás nincsen ok nélkül.

2012. okt. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
"Ne akarj orvost játszani előző. Ahhoz picit tanulni kellene még"
2012. okt. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A pajzsmirigyes vizsgálat mennyire fájdalmas? Tűvel szúrkálgatnak, vagy valami hasonló? A vasértékem rendben van, a vérvételes papíromon semmi nem volt becsillagozva, hogy magas lenne. Nőgyógyásztól kérek időpontot.A pajzsmirigyesről tudnál picit több infót, ha esetleg ilyenen már voltál, mert kissé tartok tőle, magyarán eléggé félek :(
2012. okt. 3. 20:57
 7/8 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigy vizsgálat először egy alapos kikérdezés. anamnézis, majd a szükséges laborvizsgálatok, ultrahang. Tűvel biopsziát csak akkor vesznek, ha egy bizonyos tip. göböt találtak. De ez már a századik lépés:)

Nálad csak egy labor lesz esetleg, meg egy kikérdezés. Azért írtam az endokrinológust, mert a házidoki csak a TSH-t veheti le, ami nagyon kevés info.

Nálam pl ez az érték teljesen normális volt. Félned nem kell egyáltalán, annál is inkább, mert egyáltalán nem biztos, hogy ez okozza. Lehet más góc is, hormonális, stressz. Mindegyiket lehet kezelni, ne aggódj tényleg.

2012. okt. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszodat! Akkor nem aggódom :)
2012. okt. 4. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!