Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet hogy beteg vagy ostoba...

Lehet hogy beteg vagy ostoba kérdés, de amikor menstruálok a méhem fala belülröl olyan mintha lenyúzták volna, tulajdonképpen eleven sebek vannak rajta?

Figyelt kérdés
De akkor miért csak a görcsök fájnak, amit az izom összehúzódás okoz?
2012. okt. 3. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lelökődik a megvastagodott réteg, de az nem olyan szerkezetű mint pl. a bőr, amit ha lenyúznának, hát...az fájna. Szóval ez egy más felépítésű rész, és természetes folyamat, amíg a nyúzás nem.:)
2012. okt. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szellkriszta ***** válasza:
Hát én a suliban úgy tanultam, hogy a megvastagodott méhnyálkahártyában az erek görcsösen összehúzódnak, s ettől megrepednek, s ekkor kezdődik a vérzés. Ott valóban seb van, mirigycsonkokkal. De ez csak a nyálkahártya felsőbbik felével történik meg, ami nincs úgy beidegezve, ezért nem érezzük azt úgy sebnek (hál' istennek). Viszont a görcsöket érezzük, mert az erek, izmok már be vannak idegezve mindenhol máshol, így az tud fájni.
2012. okt. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szóval csak a "fölösleg" jön le, és gondolom abban a rétegben még azért vannak erek ami miatt vérzik... bár lehet ebben is tévedek :/
2012. okt. 3. 22:37
 4/6 A kérdező kommentje:
a 2.-at nem láttam, de így már világos, köszönöm a válaszokat :)
2012. okt. 3. 22:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Menstruációnál a méhnyálkahártya válik le. Ezért olyan.
2012. okt. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
fúúú második válaszoló úgy leírtad hogy majdnem elájultam:D nem bírom az ilyen dolgokat hallgatni sem olvasni. Biosz órám is majdnem okádtam mindiGXD
2012. okt. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!