Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most akkor van valami bajom,...

Most akkor van valami bajom, vagy nincs?

Figyelt kérdés

Nem szeretek ilyen dolgokról beszélgetni senkivel, szóval előre is bocsánat, ha hülyeséget kérdezek.


Mindig nedves a bugyim (gyakran a nadrágom is átázik). Napközben majdnem mindig érzem, hogy rossz szagom van ott lent. Menstruáció előtt viszketni is szokott (nem mindig), de csak egy napig, utána elmúlik. Fehér folyásom van, ami egyébként nem büdös (nem sárga, nem zöld, nem darabos), de

nap végére érzem, hogy mintha "befülledt" volna. :( Vagy nem is tudom. Molett vagyok, összeérnek a combjaim- nem szeretek terpesztve ülni a széken, mert akkor érzem a szagot.

Lehet, hogy az csak az izzadtság? Vagy valami más?

Olyan is volt már, hogy előző nap hagymát ettem, másnap meg hagyma szagom volt ott lent. :'(


Nőgyógyászhoz nem akarok menni, mert nagyon szégyenlős vagyok (ájulás veszélyes).


Tudnátok valami tanácsot adni? Van erre valami házi gyógymód?



2012. okt. 7. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Pedig el kell menned orvoshoz, mert lehet, hogy vizelet visszatartási problémád van. Van ilyen, hagyma szag csak a vizeletben megjelenhet meg
2012. okt. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az egészséges, erős gátizomzat tartja a húgyutak szerveit, és egyben zárva is tartja a húgyhólyagot. Ha ezek az izmok veszítenek erejükből és rugalmasságukból, akkor vizeletszivárgás lép fel. A gátizmok meggyengülésének különféle okai lehetnek. Egyrészt örökletesen is vannak gyengébb gátizomzatúak, akiknél egy váratlan tüsszentés már fiatal korban is egy-egy csepp vizelet távozásával járhat. Ezen kívül a testsúlyfölösleg is megterhelheti a gátizomzatot. A terhesség és szülés, különösen az elhúzódó vagy gyenge fájásokkal járó szülés szintén hozzájárulhat az inkontinencia megjelenéséhez. Rejtett inkontinenciát sajnos nem kellő körültekintéssel végzett nőgyógyászati beavatkozások, műtétek is előhozhatnak.


A menopauza idején beköszöntő hormonális változások (az ösztrogén- és progeszteronszint-csökkenés) megváltoztatják a medence- és hastájék izmainak állapotát.

2012. okt. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nők 20-30% szenved ettől. Irány az urológia, vagy a házi orvos
2012. okt. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, van bajod, ha nem is súlyos. Menj el egy urológushoz. Nem kell beutaló, sem időpont. Elmész a szakrendelőbe, és bejelentkezel.
2012. okt. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

És mit fognak velem ott csinálni? Vagy nekem mit kell csinálni? Még sosem voltam...


Köszönöm a válaszokat.

2012. okt. 7. 21:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért kellene orvoshoz menned, hogy a kisebb bajból ne legyen nagyobb.
2012. okt. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fehér folyás az teljesen természetes dolog, szinte minden nőnek van.

az estére történő "átázás" mitől van? fehérfolyástól, vagy vizelettől?

Ha feférfolyástól, akkor rendben van, ha vizélettől, akkor utána kellene járni.

Ajánlom neked, hogy keress majd egy női nőgyógyászt, aki elött nem olyan ciki a vetkőzés és terpesztés, mint egy férfi elött, valamint ő is nő aki jár nőgyógyászhoz így nyilván sokkal empatikusabb és megérti a szégyenérzeted is.

2012. okt. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!