Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A Batrafen hüvelykrémet hogy...

A Batrafen hüvelykrémet hogy kell használni? Én egyszerűen nem tudom, mit kezdjek az aplikátorral.

Figyelt kérdés
2012. okt. 9. 19:31
 1/5 A kérdező kommentje:
valaki válaszoljon légyszi :(
2012. okt. 9. 19:39
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt írja a gyógyszeradatbâzisom: -a hüvelykrémet az applikàtor segítségével naponta 1* mélyen a hüvelybe kell nyomni-
2012. okt. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De én azt nem értem, hogy az applikátort hogy kell használni? Hogy értik azt, hogy fel kell csavarni?
2012. okt. 9. 20:48
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan kell használni az applikátorokat?

1. lépés: csavarja le a tubusról a kupakot, és a végén látható kis tüske segítségével lyukassza ki a tubus zárólemezét.

2. lépés: vegyen kézbe egy applikátort, és a menetes végével csavarja rá a tubusra.

3. lépés: az applikátorral összeszerelt tubust tartsa függőlegesen (alul a tubus, felül az applikátor), és két kézzel alulról finoman nyomja a krémet az applikátorba egészen addig, míg a dugattyú az applikátor felső végébe ütközik.

4. lépés: csavarja le az eszközt a tubusról, zárja vissza a kupakot.

5. lépés: az applikátort (lehetőleg fekvő helyzetben) vezesse fel óvatosan a hüvelybe, és a dugattyú megnyomásával juttassa be a krémet a hüvelyébe.

A kezelést célszerű este, lefekvéskor elvégezni. A krémben lévő hatóanyagok gyorsan felszívódnak, a vizes bázisú alapanyag pedig nem hagy nyomot a fehérneműn. Minden applikátor csak egyszer használható, használat után el kell dobni.


Előfordulhat-e hiba az applikátor feltöltése során?

Leggyakoribb hiba, hogy a tubus és az applikátor összecsavarása előtt elmozdítjuk (felhúzzuk) a dugattyút. Ilyenkor levegő kerül az applikátor dugattyú alatti részbe. Ha a dugattyút összecsavarozás után lenyomjuk, akkor ezt a levegőt bepréseljük a tubusba. Amikor elkezdjük feltölteni az applikátort, akkor a tubusban lévő túlnyomás miatt a krém egy része az applikátor felső nyílásán kifolyhat. Ezért nagyon fontos, hogy a tubus és az applikátor összecsavarozása előtt ne mozgassuk a dugattyút, illetve toljuk le egészen ütközésig.

Ugyanez a probléma fordulhat elő akkor is, ha összeszerelés után a dugattyút felfelé húzzuk, és úgy próbáljuk meg a krémet az applikátorba „felszívni”. Ez hibás módszer, hiszen az applikátor nem úgy működik, mint egy fecskendő: nem lehet bele „felszívni” az anyagot. Ha mégis megpróbáltuk, akkor csavarjuk le az applikátort a tubusról, ezután nyomjuk le a dugattyút ütközésig az eredeti helyzetbe, és csak azután szereljük ismét össze a tubussal. Ezt követően az útmutatóban leírt 3. lépéstől folytassuk a műveletet.

2012. okt. 10. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Fú, végül rájöttem magamtól... De ez olyan undorító. :S :(
2012. okt. 10. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!