Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Segitenétek? Pcos! Fontos!

1990.01.26 kérdése:

Segitenétek? Pcos! Fontos!

Figyelt kérdés
Pcos-em van,amire eddig 2x500 meforalt szedtem. Minden tünet nélkül! A házi dokim megemelte az adagom 2x1000re,mert magas lett a cukrom. Azóta igy szedem,és megy a hasam. Mit tegyek? Köszi a segitséget!
2012. okt. 11. 05:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is PCOS-em van, neke sajnos tüneteim is vannak. Azért van hasmenésed,mert a gyógyszer hatása, kiüríti gyorsan a táplálékot hogy minél kevesebb szénhidrát szívódjon fel. Szerintem sürgősen keress fel egy endokrinológust! Én visszaállnék addig a 2x500 mg tablettára és diétáznék. A PCOS terápia alapja egyébként is a diéta, 160-180 gramm szénhidrátnál többet ne vegyél magadhoz egy nap! 5x kis étkezés, rendszeresség és mozgás!
2012. okt. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Endokrin irta fel a 2x500at,de mivel most baj van a cukrommal. Azért lett emelve,jah és cukorgondozóba is elküldtek. Az endokrin dokimhoz alapból mennem kell kontrollra,de csak jövöre kapok idöpontot. És ha fokozatosan emelem? Pl 1-2 hétig reggel 500,este 1000,majd mind2x 1000. Mert az elején is fokozatosan kezdtem,ha jól emlékszem! Köszi a választ!
2012. okt. 11. 08:59
 3/8 anonim válasza:
fokozatosan emeld, nekem 1 hónapig tartott míg a teljes adagot felépítettem, mert nagyon rosszul voltam tőle az elején
2012. okt. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segitséget! Mentek a zöld kezek :-)
2012. okt. 11. 13:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Szerintem sok a 2000 mg naponta, de persze nem vagyok orvos. Csak egyszeri vérvételnél volt magasabb a cukrod? Azt a faktort nézték ami 3 hónapra visszamenően ad tájékoztatást a cukorra vonatkozóan? Diétázol? Nekem az a véleményem, hogy egyre nagyobb dózisban adott gyógyszer egyszer csak nem fog hatni. De mondom én nem vagyok orvos csak sorstárs. Dietetikus!
2012. okt. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A problémám megoldódott. A hasmenésem elmúlt. Sztem azért volt,mert hirtelen meglett emelve a gyógyszeradagom. Kedves Utolsó!! Köszönöm a válaszod. Nem tudom mire gondoltál. A körzeti dokim küldött vérvételre,onnan derült ki, h magas a cukrom. Ezek az eredményeim: 0perc 5.7, 60perc 9.8, 120perc 9.5. Ez alapján emelt,plusz utalt cukorgondozóba. Nov.21re kaptam idöpontot. Azóta édesitövel iszok mindent. Diétát még nem állitottak be,sztem majd nov.be. Rozskenyeret eszek a fehér helyett. Renget eg almát eszem,napi 2l folyadékot iszom. Zsirszegényen étkezem! Te milyen diétát követsz? Neked vannak cisztáid? Rem nem tolakodó a kérdésem. Puszi
2012. okt. 15. 13:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Van egy spéci faktor, amit cukorbetegeknél néznek, visszamenőleg 3 hónapra vonatkozóan lehet a cukorszintről tájékozódni belőle. Sajnos a nevét nem tudom, mert a dokim nekem sem csinált még, csak említette, hogy majd nézünk olyat is legközelebb. Kérdésedre válaszolva nekem rengeteg cisztám van, diétázom és próbálok minél többet mozogni.

Most kaptam egy dietetikustól étrendmintát, igyekszem a napi 160 grammos szénhidrátdiétát összeállítani magamnak. Elég nehéz, mert naponta 5x kell enni, meghatározott időben, meghatározott szénhidrátmennyiséget bevinni. Ráadásul reggel 7-kor már enni kell! Én meg reggel szinte semmit sem tudok enni a tejeskávén kívül. De igyekszem azért majd betartani. A PCOS hármas kezelést igényel, fontossági sorrend szerint: diéta, mozgás, gyógyszer.

2012. okt. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Amiröl te irsz,arról a vizsgálatról én még nem hallottam! Majd elválik,h mi lesz a sorsom. Nov végén megyek a cukorgondozóba,jan. Feb. környékén meg vissza kontrollra az endokrinra. Sajnos a lábaim nem a legjobbak már kis koromtól,de bicajozni szoktam. Nálam ebböl áll a sport. A gyógyszert szedem. A diéta...nah igen. Majd beállitják a gr-t,de én se nagxon tudok napi 5x enni. Pedig itthon vagyok,de csak napi 3 van meg!
2012. okt. 25. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!