Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hatasos az ARWEN TORNA endomet...

Hatasos az ARWEN TORNA endometriozis, pcos kezelesere?

Figyelt kérdés

2012. okt. 15. 17:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nekem semmilyen hatása nem volt,pedig több kurzuson is részt vettem és itthon is csináltam..

Nem akarom azt mondani,hogy lehúzás az egész,mert valaki meg esküszik rá,nekem nem jött be:(

2012. okt. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Szia!

Koszonom a valaszt.


Nemreg voltam Tundenel egyeni oran,es otthon dvd-rol csinalom .

Mixtay Zsuzsanal is voltam dietas tanacsadason.

Elkezdtem makrobiotikusan etkezni.

Egy altala ajanlott homeopatias orvoshoz is el fogok menni,aki csaladallitassal es egyeb lelki oldasokkal foglalkozik.


Nagyom bizom ezekben a gyogymodokban.Szigoruan be fogok tartani mindent.

Mert szerintem felmegoldasokkal nem lehet meggyogyulni,csak,ha valtoztatunk magunkon eds az eletmodunkon.


Mar evek ota tartanak a nogyogyaszati es urologiai betegsegeim.

Rengeteg orvosnal voltam,rengeteg gyogymodot kiprobaltam,de semmi nem segitett.


Amit Tunde es Zsuzsa mondot az tunt a legedmsszerubbnek,leglogikusabbnak.

Az evek alatt csak ok tudtak vilagos valaszt adni a kerdeseimre.


Megkerdezhetem,hogy te milyen problema miatt csinaltad a tornat?

A makrobiotikus etkezest is csinaltad?


Tunde azt mondta,hogy csak erhet el valaki eredmenyt,ha mindent szo szerint betart.

2012. okt. 15. 22:14
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is Tündéhez jártam.

Az Arwen torna mellett mozogtam még,abszolút életmódot is váltottam.A makrobiotikus étkezést,azonban nem csináltam.Nekem két diabetikus sem ajánlotta,és a belgyógyászom(dr.Zarándi Ildikó,aki az egyik legjobb homeopata orvos is egyben) ellenezte.

Egyébként jártam Aviva tornára is(nekem szakmailag az sokkal bealapozottnak tűnt,szerintem az Arwen egy kicsit annak a koppintása),ott sem javasolta az oktató,akit megkérdeztem.

Nekem ciklusproblémáim voltak,lényegében az összes labor(hormon) eredményem jó lett,mégis össze-vissza menstruáltam.Szedtem rá többféle gyógyszert,Arwen/Aviva torna,homeopatás bogyók,mindenféle természetes szer(Gynex cseppek stb) nulla eredménnyel.Ami engem helyrehozott(legalábbis másnak nem tudom tulajdonítani) az akupunktúra.

A sokadik nőgyógyász javasolta,akinél voltam,és már az 5-6.után viszonylag normálisan megjött a mensesem. 30 alkalmon vagyok túl,és már 5.teljesen normális 30 napos ciklusom volt.

Szerintem mindenképpen próbáld meg az Arwen tornát,ártani biztos,nem árt.A táplálkozási része nekem nagyon nem tetszik,én is úgy gondolom,hogy néha-néha mértékkel,de mindent ehetünk.Attól lennének nőgyógyászati problémáink,mert megeszünk hétvégente egy kis csirkemellet vagy sajtot?Illetve azt a tanácsot is kaptam,hogy a csak növényi eredet kifejezetten nem tesz jó a szervezetnek,például margarinból/vajból mindenképpen állati eredetűt érdemes választani,míg a makrobiotika szerint csak növényi.

2012. okt. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Biztosan jó szakemberek,de az ilyenfajta végletes gondolkodás,amit ők követnek(az egyik csaj fejét a foglalkozáson majdnem leszedte,mikor megtudta,hogy a karácsonyi vacsorán evett pulykahúst,én akkor meg is rémültem,és az azutáni pár alkalomra már nem is szívesen mentem..) számomra nem szimpatikus,ugyanúgy,mikor sok orvos csak a gyógyszert,meg a recepteket írogatja.

A PCO-d egyébként biztos?

2012. okt. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen,biztos.


Egy es fel honapja mutottek:eltavolitottak az endometrikus hegeket es csomokat,oldottak az osszenoveseket,drillingeltek a polycisztakat.

Inzulin rezisztenciam is van.

A tesztoszteron szintem nagyon magas,az osztrogen szintem is magas, a progeszteron szintem nagyon alacsony,az osztrogen-progeszteron arany is nagyon gaz,a cortizol is eleg magas es a d vitaminszing alacsony.


A Robert Karolyban operaltak.Pusztai dokihoz is elmentem,tole progeszteron kremet es baratcserje kapszulat vettem.

De Tunde azt mondta,hogy ezeket se hasznaljam,mert csak rontanak az allapotomon.


Evek ota van:vulvodyniam,allando fajdalom a huvelybemenetnel,hugycsonel,huvelytornacnal,allando huvelygyulladas,a tenyesztes mindig e colit mutat ki,egyszer candidat,interestitialis cystitis


,kismedencei fajdalom,es a mutet elott verzeszavar.

2012. okt. 15. 22:47
 6/15 A kérdező kommentje:
Tunde modora nekem sem szimpatikus.
2012. okt. 15. 22:49
 7/15 anonim ***** válasza:

Én is voltam Pusztai dr.nál a barátcserje se volt való semmire.A Róbert amúgy jó hely,ott szültem 2,5 éve a kislányomat Nega doktornőnél:):)De sajna,ezen a problémán ő se tudott segíteni.

Aki nekem az akupunktúrát ajánlotta,dr.Margitai Györgyi,a Mamutban van rendelése.

Az én esetem annyival volt könnyebb,hogy a pco-t kizárták,igaz azt továbbra sem tudom,hogy mitől volt.

2012. okt. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Koszi az akkupunktura tippet.Azt meg nem probaltam.

Bar most elegge tonkretett ez a betegseg anyagilag is.


Nekem logikusnak tunik,hogy miert jo a makrobiotika,Zsuzsa minden apro reszletet elmagyarazott,es mindenkinek egyeni allapottol fuggoen allitja ossze az etrendet.

Halat tobbszor is ehetek egy heten.

2012. okt. 15. 22:54
 9/15 anonim ***** válasza:

ne is mond,kb.A Isten pénzét is el lehetne költeni,és én is ha összeszámolom,hogy a semmiért mennyit költöttem...

Próbáld ki,ha neked szimpi és tetszik,ki tudja lehet az fog segíteni:)

2012. okt. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Gratulalok a kislanyodhoz:)


Nega doktornovel is talalkoztam,ketszer is volt bent vizitelni.

Engem Fulop Istvan mutott.


Tunde ki is volt akadva,hogy nem szabadott volna megoperalni,mert azzal csak ujabb hegeket,osszenoveseket okoztak,es a gyulladast nem szuntettek meg.


Pusztai dokirol is nagyon negativ velemennyel volt.


Es mikor mondtam neki,hogy Ujhazy Attila,aki diagnosztizalta nalam az endot,azt mondta,hogy a menstruacio egy betegseg,es minden nonek fogamzasgatlot kellene szednie a menopauzaig,mert akkor nem lennenek nogyogyaszati gondok,mandnem kitert a hitebol.

Azt mondta,kivancsi lenne arra,mit szolna a doktor ur,ha neki kene ugyanezt tennie.


Mondjuk arra en is kivancsi lennek.

Sok betegseget pont hogy a fogamzasgatlo okoz.

2012. okt. 15. 23:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!