Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kivették a jobb petefészkem,...

Hajna0305 kérdése:

Kivették a jobb petefészkem, a balról pedig a petevezetéket vették ki. Azaz nem lehet menstruációm. Akkor hogy lehet, hogy most ma, a műtét után 3 héttel, alvadt vér darabok jönnek belőlem? Az orvosok ilyet nem mondtak hogy várható lenne.

Figyelt kérdés

2012. okt. 16. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha még van petefészked, zajlik a hormontermelés, tehát a méh nyálkahártyája is vastagodik, majd leválik, a menstruáció ugyanúgy zajlik, de a pete nem távozik a hüvelyen keresztül, hanem a hasürgbe kerül és felszívódik.
2012. okt. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de ha nincsen petevezetékem akkor hogy tud a a menstruációm megjönni? :O egyébként 15 éves vagyok és nem nagy tapasztalatom van ezekhez a a dolgokhoz még.
2012. okt. 16. 16:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A menstruáció a méhből jön, a méhnyálkahártya szakad le. Ha van hormontermelés, tehát legalább 1 petefészekkel rendelkezel, akkor menstruáció is van. Megkérdezhetem mi történt?
2012. okt. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
az történt, hogy mind a két petefészkemen volt egy egy daganat, és azt kellett eltávolítani a petefészkemmel együtt, a másikat pedig csonkolni, meg meg is roncsolódott. én ezt most nem értem hogy lesz-e vagy sem, mert a dokik azt mondták hogy nem lesz. és amugy is már meg kellett volna jönnie ..
2012. okt. 16. 16:59
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
www.orvostudakozo.hu Itt irj Hamvas Ferenc dokinak. Nagyon kedves és nagyon hamar válaszol. Regisztrálni nem is kell!
2012. okt. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Szegénykém:(


Nem tanultál még erről biológián?

A nőknek van két petefészkük, amiket a petevezető köt össze a méhvel.

A petefészekben érnek meg a petesejtek, és ott termelődnek a hormonok is. Kb. a ciklus közepe táján a petefészekből kiszabadul egy petesejt és elkezd vándorolni a méh felé. Közben a petefészekben a petesejt helyén alakul ki az ún. sárgatest, ami egyfajta hormont termel. Ez a hormon az, ami előkészíti a méh belső felszínét (a nyálkahártyát) arra, hogy ha a petesejt megtermékenyül, akkor be tudjon ágyazódni. Ha a megtermékenyítés nem történik meg, akkor a sárgatest elpusztul, nem tud több hormont termelni, erre pedig a szervezet úgy reagál, hogy leválik a méhnyálkahártya. Ezt nevezik menstruációnak.


Tehát ha az egyik petefészked megvan, és abban létrejöhet peteérés, akkor hiába nincs meg a petevezető, attól még menstruálhatsz.


Sőt, a menzeszen kívül is lehetnek ilyen-olyan vérzések, amik a méhből származnak. Akár a műtét miatt, akár vmilyen szervi elváltozás miatt, akár hormonprobléma miatt.

Szerintem mindenképpen menj el orvoshoz, hogy megnézze honnan származik a vérzés és mitől van!

2012. okt. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2012. okt. 16. 17:06
 8/9 A kérdező kommentje:

értem én ezeket, egyébként nem tanultam még róla, mert sokat hiányoztam az iskolából sajnos.

a betegségem miatt ebből az évből is 2 hónapot kell kihagynom.

2012. okt. 16. 17:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha egy petefészked is van, akkor menstruálhatsz.
2012. okt. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!