Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Inzulinrezisztencia?

Inzulinrezisztencia?

Figyelt kérdés

Csak nov. 13-ra van időpontom orvoshoz, kérlek segítsetek, mit jelentenek ezek az eredmények:

0 perces: cukor 4,5 inzulin 9,6

60 perces: cukor 7,2 inzulin 44,5

120 perces: cukor 4,3 inzulin 19,6



2012. okt. 17. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A 0 perces inzulinod magas mivel 5 alatt kéne lennie, viszont a 120 percesed már jó annak 25 alatt kell lennie. Érdekes eredmény mert a leggyakrabban a 120 perces a magas.
2012. okt. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az éhgyomri cukor és inzulin is jó.

A 60 perces cukrod jó, viszont az inzulinodnak tényleg 25 alatt kellene lennie.

A 120 perces cukor és inzulin is jó.

2012. okt. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A második válaszoló vagyok és csak azért írtam, mert az első válaszoló a 0. perces inzulinnal tévedett, mert az eredményed ott jó! Mert a normál tartományban van bőven.

Az összes eredményed JÓ, kivéve, a 44,5-ös inzulin, mert annak 25 alatt kellene lennie.


(Táblázat alapján mondom,mert én is voltam és a referenciatáblázat ott van a leletemen, az alapján írtam.)

2012. okt. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nagyon nem jó a 0 perces inzulin. Igenis 5 alatt kell lennie. A meddőségi orvosok mind ezt mondják. Ezt még azok is betartják, figyelik akik úgy gondolják hogy a 120 perces 50 alatt a jó, pedig baba szempontjából ez sem igaz. Sajnos ez egy vitatott téma az orvosok között.
2012. okt. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves Ági8405!


Ne haragudj, akkor, amit írtam azt táblázat alapján történt és a referenciaértékek ott voltak.

Ami rossz eredmény volt, az be volt csillagozva pluszba is, de nálam nem volt a 0. percesnél az érték, pedig 5 fölött volt.

Most a válaszod elbizonytalanított rendesen, mert van igazság abban, amit mondasz.


Egy 22 éves lány

2012. okt. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos vitatottak az értékek, sok orvos még nincs tisztában vele én több éve ezekben a körökben forgok, sajnos, és rengeteg orvos értékelését láttam, hallottam (amiket a sorstársak osztottak meg) Az alap kritériumok: 0 perces nem lehet 5 fölött, a 120 perces nem lehet 15 fölött és a 120 perces nem lehet a 0 percesnek több mint ötszöröse. pl van egy ismerősöm neki a 0 percese 3 körül volt mindig a 120 percese meg 23-24 körül, ami ugye még elvileg jó de a 0 perces 3-nál már több mint 5szöröse, szoval ugyanugy IR már. De ezek a ritkábbak, a legtöbb betegnek a 120 percese a kiugró. Van még valami a 60 percessel is de azt nem tudom mi.
2012. okt. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

Köszönöm szépen a válaszokat, az igazság az, hogy nem lettem sokkal okosabb, mert hát ellentmondóak a vélemények, mint ahogy már sok helyen olvastam a neten, és mindenhol más van, így nem tudom mi az igazság... :( Mindenesetre a tünetek nagy része jelentkezik nálam, ezért is gondolom, hogy valami nem stimmel. Szerintetek erre fogok kapni gyógyszert? A diétára már régóta igyekszem odafigyelni, egy alternatív gyógyító mondta nekem, hogy ne egyek sok szénhidrátot, pedig akkor még nem volt semmilyen laborleletem. Nagyon szeretnék már valamilyen megoldást a problémámra, 3 és fél éve várunk a babára...

2012. okt. 20. 23:09
 8/8 anonim ***** válasza:
hogy kapsz-e rá gyógyszert orvos függő.
2012. okt. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!