Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a véleményetek az injekciós...

Mi a véleményetek az injekciós fogamzásgátlórol?

Figyelt kérdés
2012. okt. 23. 23:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, lehet, hogy az őskorban élek, mert ilyenről még nem hallottam. :O
2012. okt. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Depo provera ha ez mond valamit nézz utána:)
2012. okt. 24. 22:13
 3/15 anonim ***** válasza:

Katasztrófa. Két orvos mondta egymástól függetlenül, hogy az ellenségének se adná be.

Nézegettem fórumokat, a nők 90%-ának baromira nem jött be. A termékenység is nagyon nehezen áll vissza.

2012. okt. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Enting válasza:
Én is úgy tudom, hogy nagyon brutális és káros, csak a legvégső esetekben alkalmazzák.
2012. okt. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Miért milyn hatóanyagot tartalmaz amitöl olyan brutális és káros?A hagyományos gyógyszeres megoldás se lehet különb annyira csak az gyógyszer nem inekció.
2012. okt. 26. 15:59
 6/15 anonim ***** válasza:

Csak progeszteront tartalmaz. De szerinted mekkora hatóanyagot kell egyszerre benyomni, hogy 3 hónapig kitartson?

Ráadásul ha mellékhatásod van tőle, nem tudod abbahagyni, mint a tabit.

Plusz tabi után ált. 3 hónapon belül helyreáll a fogamzóképesség, míg injekció után kb. 10 hónap.

Nem egy olyan tapasztalatot olvastam, hogy vki úgy elkezdett tőle vérezni, hogy ki kellett kaparni.

Felőlem használd, ha akarod, csak leírtam amit tudok.

De nem értem miért teszel fel kérdést, ha nem hiszed el a válaszokat...

2012. okt. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Használtam már egyébként csak kiváncsi voltam a kommentekre:)de egyébként meg ha elolvasod a legtöbb fogamzásgátló betegtájékoztatóján a mellékhatásokat az se különb az inekciónál.A rosszabb mellékhatások meg egyébként is évek mután alakulnak ki szintén a rendszeres napi szedéstől ugy,hogy mindegy az idötartam havonta kapod vagy naponta szeded mert majdnem ugyanaz.
2012. okt. 26. 16:39
 8/15 anonim ***** válasza:

Tisztában vagyok a gyógyszer mellékhatásaival is, nem véletlen, hogy nem akarok szedni.

De bizony az injekció akkor is sokkal rosszabb, sokkal több a mellékhatása, sokkal hosszabb a hatása.

Ha neked bevált, akkor használd, egészségedre, de attól még a nők 80%-ának baromira nem jön be.

2012. okt. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
A szopástól nem lesz gyerek , csak úgy megemlítem.:D
2012. okt. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Én használtam pár éve. Bár elég sok rossz tapasztalatot olvastam róla, de nekem bejött. Semmi bajom nem volt tőle, a vérzésem a 2. hónaptól elmaradt. (Nekem ez volt a cél, mert endometriosisom van, és így nincsenek tünetek.) Annyi, hogy valóban nem tudod csak úgy abbahagyni, és ahogy mondani szokták egyik módszer sem 100%-os. A nőgyógyászom javasolta is, hogy minden újabb injectio előtt csináljak egy terhességi tesztet a biztonság kedvéért. Mikor babát szerettünk volna, és abbahagytam, akkor következő hónapban pecsételő vérzés volt, majd pont 28 nap múlva rendes menszesz, és uh igazolta a peteérést is. Tudom, hogy nem mindenkinek működik így, ez az én tapasztalatom vele kapcsolatban. Nem kizárt, hogy a második babám után is ezt fogom majd választani.
2012. okt. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!