Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szülés óta viszket a szemérem...

Szülés óta viszket a szemérem ajkaknál, mi lehet?

Figyelt kérdés
több mint 3 hónapja szültem semmi baj nem volt,ami volt a terhességem alatt streptococcus, azt antibiotikummal kikezeltem, lehet az jött vissza? de akkor nem voltak ilyen tünetek. Mellesleg fehéres darabos folyásom van :-S szülés óta (már 3-adszorra) viszket is és berepedezik a szemérem ajkaknál körben :( mi lehet ez? köszönöm a rendes válaszokat.

2012. okt. 25. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem hüvelygomba által okozott fertőzésről van szó, de hüvelygombából is van néhány fajta, én azt mondanám, hogy menj el nőgyógyászatra, csinálnak tenyésztést a hüvelyből vett kenetből és kiderül milyen kórokozó van a hüvelyben, ami ezeket a kellemetlen tüneteket okozza és akkor kapsz célzott kezelést.
2012. okt. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
eddig kétszer kaptam augmentines kezelést mégsem mult el:( pedig csináltak tenyészetet :(
2012. okt. 25. 15:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum, az antibiotikum pedig felborítja a hüvelyflóra egyensúlyát, amitől túlszaporodnak olyan gombák, amik ilyen kellemetlen fertőzést tudnak okozni. Sajnos tapasztalatból mondom, idén 5 alkalommal kaptam antibiotikumot, mind az 5 után hüvelygombám lett.

Ilyen esetekben, tehát antibiotikum kúra alatt használj hüvelyflóra helyreállító kapszulát vagy hüvelytablettát, illetve ha kikezelnek akár gombaölő szerrel, azután is, ugyanis az is kiírt a hüvelyben mindent, a jótékony hüvelyflórát is és ha az nincs rendben, akkor újra visszajön a gomba.

2012. okt. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
uhh komoly :-S köszi
2012. okt. 25. 16:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Kismamáknak szokták ajánlani a frezyderm ph4-es intim lemosót, érdemes lenne utánajárnod, hátha segítene.
2012. okt. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
vény köteles vagy egyből meg tudom venni? amugy köszi:D
2012. okt. 27. 10:49
 7/7 A kérdező kommentje:
jo drága :-S van ami hasonló és olcsóbb? lactacid femina is jó?
2012. okt. 27. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!