Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészekciszta, PCO szindróm...

Petefészekciszta, PCO szindróma! Vizsgáltassam ki jobban magam? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Mind a két petefészkemben ciszták vannak. Az egyik majdnem 2 cm-es, viszont az orvosom azt mondta, hogy nem kell vele semmit kezdeni. Fizikai fájdalmam nincs tőle, viszont nagy valószínűséggel ez miatt nem jön meg normálisan a menzeszem (fogamzásgátlót kell emiatt szednem). Általában akik ebben a szindrómában szenvednek "huszárbajszos, 150 kilós nők" az orvosom szavaival élve, én viszont nem egy ilyen alkat vagyok, így ő sem érti, hogy miért van ez most nekem. Kérdezte, hogy elkezdtem-e ott szőrösödni esetleg, ahol nem kellene. Nem vettem észre ilyesmit, maximum annyit, hogy a karomon és a hasamon sötétedett a szőr, de nem feltűnően.

Nagy valószínűséggel teherbe is nehezen fogok, vagy talán egyáltalán sehogy sem fogok esni. Kicsit megrémített, mivel 19 éves vagyok, előttem az élet még, a családalapítás, és rossz szájízzel indulnék neki a nagybetűs életnek azzal a tudattal, hogy nem lehet babám a későbbiekben.

Szóval szerintetek vizsgáltassam ki magam esetleg egy másik kórházban/magánklinikán?

Kicsit tartok ettől az egész PCO szindrómától

A válaszokat előre is köszönöm!



2012. okt. 26. 23:43
 1/3 anonim ***** válasza:
A PCOS-nál nem ilyen nagy ciszták vannak és nem is sima ciszták, hanem policisztáknak hívják őket amik a meg nem repedt petékből marad vissza ezek aprók nem 2 cm-esek. A fogigátló mellett nekem nem voltak mivel peteérés sem volt. viszont a foggátló okozhat cisztákat, sok nő ezért nem is szedheti mert ciszták alakulnak ki tőle. A testalkat egy dolog én 52 kg vagyok és mégis PCOS. A menzeszed sem volt pontos? Teherbe lehet esni mellette csak lehet kell segítség. Egyébként a PCOS-t általában az inzulin rezisztencia okozza vagy ha még nincs akkor idővel kialakul. Ha ez rendben van spontán is teherbe lehet esni akár, ez ember függő, van akinek nehezen de mindenképp lehet baba. Nem túl hozzáértő az orvosod hogy ilyennek riogat.... Ez eleve nem nőgyógyászra vonatkozó betegség, hanem ezt endokrinológusok kezelik. A policiszták csak tünetek, de az ok az egyéb hormon probléma. Esetleg nem ártana elmenned egy endokrinológushoz. Az a baj a fogamzás gátló csak elfedi a tüneteket, de nem oldja meg sőt a PCOS-nál még sokszor árt is. Sajnos a nőgyógyászok mégis felírják. Amig szeded addig egy endokrinológus nem fog tudni mit kezdeni veled mivel hormon pótlásod van.
2012. okt. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

azért az orvosodra ráférne egy kis továbbképzés...

sok vékony nőnek is van PCOS-e....

én ismerek egy 50(!) kilós lányt akinek ez a baja!

2012. okt. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

160 cm-hez 46 kg vagyok, és PCOS-em van. Ez sajnos nem kizáró ok.

Egy alaposabb kivizsgálást mindenképpen megér a dolog, endokrinológushoz menj, ő jobban ért hozzá, mint a nőgyógyász.

Viszont ha ki akarod vizsgáltatni magad, akkor ne szedd a tablettát, mert úgy nem lehet megcsinálni a vizsgálatot.

2012. okt. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!