Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fertőzés a fent felejtett...

Fertőzés a fent felejtett tampontól?

Figyelt kérdés

Ha öt napig non-stop tampont használtam, és éjszakánként tovább maradt, mint nyolc óra, persze nem az átázós időszakban, hanem az utolsó napokon, akkor ettől lehet valami fertőzésem, gombám?


Amikor wczés után törlöm, olyan jóleső vakarásnak érzem, szóval nem viszket intenzíven, de azért valami mégis fura...


2012. okt. 31. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos igen. Főleg a végén amikor, amikor kevés vérzés van és ez amikor lejut a méh üregéből a hüvelybe a már lebomlik. Ilyenkor a tamponon barnás váladékot látsz. Az jó táptalaj, bár inkább a baktériumoknak mint a gombáknak. A nem nagyon vérzős éjszakákon jobb betétet haszni.
2012. okt. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom, csak nem itthon aludtam, és nem akartam "pelenkázni", sem felverni mindenkit az éjszaka közepén, amikor kicaflatok a wcre... Ezzel lehet kezdeni valamit? Patikából krém vagy kúp, vagy valami ilyen egyszerű megoldás? Vagy elmúlik majd? V:Sagy doki?
2012. okt. 31. 21:08
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nődokihoz kell menni. Én pont ezért szoktam csak a legerősebb napokon tamponozni, és nagyon-nagyon alaposan kezet mosni előtte. Ha már enyhül a vérzés, könnyen fel lehet vele sérteni a hüvelyfalat és abból lesz a fertőzés. Ezt azért tudom, mert én is jártam már így mint most te. Éjjelre meg sose teszek fel tampont!
2012. nov. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
tudom, de nem itthon voltam, és nem akartam betétezni:( anya most adott vüi hüvelytablettát este, azt feltettem..
2012. nov. 1. 06:38
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Jobb lett volna, ha inkább "pelenkázod" Magad! Ennyi kényelmetlenséget csak megér az egészséged. Lehet, hogy a tampon kényelmesebb, de a betét az egészségesebb!!!
2012. nov. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Mindenképpen menj orvoshoz, ne otthon kezelgesd magad! Előző voltam.
2012. nov. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Számtalanszor szóba került már, hogy miért nem jó a tampon, illetve miért kell nagyon gyakran cserélni, ha mégis használni kell! A hüvely nem steril és a vér kiváló táptalaj a kórokozók szaporodásához. Nagyon nagy butaságot csináltál ezzel a több, mint 8 órás benn hagyással. Éjjelre, amikor ritkán cserélsz, mindenképpen betétet célszerű használni. Amikor még a marketing kevésbé volt befolyással, ezt rá is írták a tamponok használati utasítására.

Most menj szépen el orvoshoz, aki megvizsgál és levesz egy kenetet, majd segít, ha fertőzésed van, ezt látatlanban nem lehet megmondani. Viszont azt tudni kell, hogy a kezeletlen bakteriális fertőzés nagyon komoly szövődményekhez vezethet. Legközelebb ne csinálj kérlek ekkora csacsiságot. A menstruáció természetes dolog, nem kell úgy tenni senki kedvéért, mintha nem létezne. Ha cserélni kell, akkor kimész és cserélsz.

2012. nov. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
És ne használj látatlanban semmilyen kúpot, amikor azt sem tudjátok, hogy mi okozza a tüneteket. Anyukádnak azért lehetne több esze...
2012. nov. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És ez lehet pici rózsaszín cafatkás, véres? Csak mert a fogamzásgátlót is ebben a hónapban kezdtem ahogy megjött, és azt hittem, hogy közti vérzés, de most az utolsó napokban megfordult a fejemben, hogy ez is okozhatja...
2012. nov. 2. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!