Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Légyszi, valaki segítsen!...

Légyszi, valaki segítsen! Szokatlan, barna színű vérzésem, csak nem leszek terhes?

Figyelt kérdés

Már 7.es koromtól menstruálok, mindigis kimaradt párszor, bár mostanában egyre kevésbé. A párommal kb 2 hónapja élek szexuális életet. Eszembe sincs teherbe esni, oda is figyelek általában a védekezésre, de az első együttlétünknél úgy elkapott minket a hév hogy egy jó ideig gumi nélkül csináltuk. Aztán rászóltam hogy húzzon gumit, de nem élvezett el, max az előváladék kerülhetett belém. Ez volt kb két hónapja. Azóta már egyszer megjött, akkor megnyugodtam. Viszont most azt hittem, meg fog jönni, mert ilyen foltok voltak a bugyimon, és van hogy így kezdődik. Viszont már második napja csak ez van, barnás, sűrű folyadék kicsit nagyobb mennyiségben, de ez a vérzéshez képest még mindig nagyon kevés. Annyi mindent hallani, állítólag még az is előfordulhat, hogy rendesen megjön pár hónapig a terhesség alatt is, szóval most már teljesen tanácstalan vagyok... :/ Ti mit gondoltok, mi történik velem? Igazság szerint néha még megengedtem a barátomnak, hogy csak a legelején pár percig gumi nélkül hatoljon be, szóval esetleg előváladékkal érintkezhettem párszor. Na, mit gondoltok? Az orvos ilyen helyzetben mit tud kezdeni velem? Úgy értem ha most megvizsgál, biztosan el tudja dönteni hogy terhes vagyok-e?

18/L



2012. nov. 5. 18:12
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

99%, hogy az előváladék ha be is jut, nem esel tőle teherbe. Igazából hatalmas akadályokon kell átpréseljék magukat azok a spermatozóidák, hogy eljussanak a petefészekhez, de ebbe most ne menyünk bele.


Ha attól félsz, hogy terhes vagy. Vegyél egy terhességi tesztet, az már ilyen korai időben is kimutatja, hogy mi a helyzet. Sőt ha 100%-ban tudni szeretnéd 2 különféle terhességi tesztet vegyél, lehetőleg olyat amilyet a patikus ajánl és mind a 2őn végezd el. Ha nem vagy terhes, akkor lehet ez valami betegség is.


A lényeg, hogy ne számíts semmi jóra ezzel kapcsolatban, hanem próbáld minél hamarabb kideríteni mi a helyzet.



Amúgy az orvostudomány beszámol néhány esetről ahol a menstruáció gyakorisága nem múlt és nem is szűnt meg a terhesség teljes ideje alatt, de még csak a terhességi tünetek sem jelentkeztek, ezért mondom hogy ne várj tovább inkább vegyél 1 tesztet.

2012. nov. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

És mondd csak, miért nem mész el a patiába/DM-be/Rossmanba, veszel egy terhességi tesztet és csinálod meg?

Miért egyszerűbb ide kérdést kiírni, miközben teljesen nyilvánvaló, hogy mi maximum tippelni tudunk, ugyanis a méhedbe nem látunk bele.

Vagy szerinted majd megszavazzuk? Ha többen írják, hogy nem vagy terhes, akkor nem leszel az, ha meg többen azt, hogy igen, akkor terhes leszel?

2012. nov. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Eszembe sincs teherbe esni, oda is figyelek általában a védekezésre"

"egy jó ideig gumi nélkül csináltuk"

"Igazság szerint néha még megengedtem a barátomnak, hogy csak a legelején pár percig gumi nélkül hatoljon be"


Ezen meg talán gondolkodj el még egyszer.

Hallottad már azt a mondást, hogy addig jár a korsó a kútra, amíg el nem törik?

Remélem érted....

2012. nov. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam tesztre, de nem tudom, hogy a 'folyásom', vagy akárminek is nevezzem ellenére is reális eredményt fog mutatni. Amúgy mindenképpen elmegyek orvoshoz, de hozzá szerintem csak hétvégén fogok eljutni, és addig csak őrlődök, hogy mi van.. Anyut még nem akarom ilyenekkel riogatni, csak remélem, hogy nincsen baj.. De nagyon szépen köszönöm a válaszod, és várom mások véleményét is
2012. nov. 5. 18:28
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Én is gondoltam tesztre, de nem tudom, hogy a 'folyásom', vagy akárminek is nevezzem ellenére is reális eredményt fog mutatni."


Reális eredményt mutat. Ugyanis a teszt csak és kizárólag a HCG hormont mutatja ki, ami csak terhesség esetén termelődik. (Illetve nagyon ritkán termelheti ciszta vagy rosszindulatú daganat)


Szóval a barnás folyásod ellenére nyugodtan megcsinálhatod a tesztet.

Tök felesleges még x napig szenvedni, amíg eljutsz orvoshoz.

2 hónap után a teszt mondhatni 100%-os pontossággal mutatja ki az eredményt, ha normálisan használod.

2012. nov. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Jó, tudom, igazatok van, nem kellett volna még ennyit sem hagynom neki.. Csak ő is mindig nyávog hogy gumi nélkül mennyivel jobb, meg azt szokta mondani, hogy nem hülye ő se, nem akar még gyereket, az előző barátnőjével se volt semmi gond (vele több, mint 4 évig volt). Kösz, de azt nem kértem, hogy szavazzátok meg. Kétségek közt őrlődöm, ti meg itt bunkóztok.. :((
2012. nov. 5. 18:36
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Most ez miért bunkózás?

Ha nem tűnt volna fel, segítettem...

De tényleg sosem fogom megérteni ezeket a kérdéseket. Mi innen nem látunk beléd. Semmire nem mész azzal, hogy x ember beírja, hogy "lehetsz terhes" vagy "nem lehetsz terhes".

Tesztet kell csinálni és kész, meg van oldva.

Az meg, hogy ő se akar gyereket, az egy dolog.

A legtöbb abortusz a megszakítás miatt van. Elhiheted, hogy ők sem akartak még gyereket.

Lehetne több eszed, ugyanis te szívsz nagyobbat. Nem neki kell elmennie kaparásra, nem neki kell megszülnie. Egy férfinak sokkal egyszerűbb ez.

Arra meg mi a garancia, hogy ha az exe nem esett teherbe, akkor te se fogsz?

Honnan tudod, hogy a pasi ügyességén múlt? Simán lehet hogy az exének alapból nem is lehet gyereke, vagy vmi miatt nehezen esik teherbe,

2012. nov. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Tudom hogy segítettél, és ezt köszönöm szépen. Viszont attól még rosszul esett a szarkazmusod. Mindegy.. Az az igazság, hogy én előző hónapban teljesen megnyugodtam mikor megjött, most meg össze vagyok zavarodva. Azt is hallottam, hogy akinek rendszertelen a vérzése, az nehezebben is esik teherbe. Nekem a ciklusaim ilyen 48 naposak szoktak lenni, szóval szerintem a hormonzavar is sanszos, nem? Csak azt nem értem, miért most van ilyen barna folyásom?
2012. nov. 5. 18:57
 9/14 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo,miert nem szedsz fog.gatlot akkor?:)
2012. nov. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mert annyira gyakran nem élünk a párommal szexuális életet, hogy megérné havi több ezret tablettára költeni
2012. nov. 11. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!