Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Baj van. Valaki segítene?

Baj van. Valaki segítene?

Figyelt kérdés

Lassacskán 5 hete már, hogy megkaptam a fűzőm. (Most nehogy az alakformáló fűzőkre gondoljatok; a gerincferdülés elleni, műanyag korzettről beszélek)

Mikor odaadták, az orvosok azt mondták, 3 hetem van megszokni a korzettet. Egy hét alatt el kell jutnom addig, hogy aludjak benne, majd 3 hét elteltével már 24 órában hordanom kell. Na most, közel másfél hónap telt el, és aludni is képtelen vagyok benne, nemhogy egész nap viselni... Napközben, ha elfoglalom magam, nem zavar a fűző, itt-ott nyom, de ennyi. Viszont mikor lefekszem benne az ágyba, alig kapok levegőt, és csak egy pózban tudok aludni. Plusz ahogy becsukom a szemem, indokolatlanul lázálmaim vannak, bár nem tudom, ezt valóban a fűző okozza-e. A suli miatt nem maradhatok fenn hajnalig, hogy rendesen elálmosodjak, nyáron megtehetem, de tanév közben semmiképp. A gyógytornászom is mondta, hogy most már tényleg el kell határoznom magam, és muszáj korzettben aludnom. De egyszerűen nem megy. Nemsokára vissza kell mennünk kontrollra, ott mi a fenét mondjak az orvosoknak...?



2012. nov. 6. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért van rá szükséged?
2012. nov. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Gerincferdülés miatt. Higgyétek el, ha nem lenne kötelező, én sem hordanám...
2012. nov. 6. 19:10
 3/12 anonim ***** válasza:
De olyan súlyos hogy kötelező? Sport nem segít? Úszás vagy valami hasonló?
2012. nov. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Valszeg olyan súlyos, egyébként nem kellene neki..



Hát, nem egyszerű eset. Annak idején az egyik osztálytársam hordta két évig, ő elég hamar megszokta. Mindenképpen mondd el az orvosnak, hogy nem tudod megszokni. Ez már nagyon sok idő, valami másik megoldást találjon.

2012. nov. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az úszás a közhiedelemmel ellentétben csak ront a ferdülésen (mármint, ha fűző nélkül úszunk), mert belerögzít a görbületbe. Mindkét oldalon erősödnek az izmok - csak éppen a gyengébbik oldal nem képes elérni az erősebbiket...
2012. nov. 6. 19:19
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt elárulod hogy mi gondod lehet abból ha semmit nem csinálsz vele?
2012. nov. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Annyit romolhat a ferdülésem, hogy a műtét lesz az egyetlen megoldás, az pedig nagyon rizikós. Már most is utálok strandra menni, mert látszik a ferdülésem és a púpom.
2012. nov. 6. 19:32
 8/12 anonim ***** válasza:
És ez hogy kialakult az genetikai dolog?
2012. nov. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Javarészt igen.
2012. nov. 6. 19:53
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát én láttam olyan lányt ortopédián, akit műtöttek gerincferdüléssel.

Egy jó kis 6 órás műtét, mesélte, hogy mindene fáj utána (pedig nyilván kapta a fájdalomcsillapítót, ráadásul ilyenkor nem egy kis paracetamolt adnak ám...).

Jó pár napig meg sem mozdulhatott kb., utána is mire lábra áll...

Na meg a műtétnél elmerevítik a gerincet. Szóval hajolgatni nem lehet utána...

Szerintem jobb, ha ezt elkerüli az ember.

Ha kell, akkor kell, de jobb elkerülni...

2012. nov. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!