Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kinek milyen mellékhatások...

Kinek milyen mellékhatások jelentkeztek fogamzásgátló szedés kezdetekor vagy közben?

Figyelt kérdés
Mi óvszerrel védekezünk, de arra gondoltam fogamzásgátlót kellene inkább szednem. Érdekelnek a vélemények. 23/l
2012. nov. 10. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Endometriozist,pcos-t,inzulin rezisztenciat.


www.hormonbalance videok.hu

www.arwen torna.hu

www.termeszetesprogeszteron.hu

www.hormonharmonia.hu

2012. nov. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én nem szedtem, nem is szednéd, a környezetemben meg volt példa negatív és pozitív tapasztalatokra egyaránt.

Negatív:

- egyik bnőmnek a libidója lett nulla tőle

- másik bnőmnek migrén

- harmadik bnőmnek fibroadenoma lett a mellében, amit meg kellett operálni

- negyediknek a trombocytaszáma lett magas, de nem bizonyított, hogy a tabitól

- az ötödik ismerősöm el se tudta kezdeni (annak ellenére, hogy felírták már neki), mert az unokatesója tüdőembóliát kapott, akkor kivizsgálták mindkettőjüket, és kiderült, hogy genetikai hajlamuk van a trombózisra

- a hatodik ismerősöm 4 év után abbahagyta, és az addig (tabi előtti) 28 napos ciklusa 40 napos lett, összevissza pecsétel és folyik a tej a melléből (fél év hagyta abba)


Pozitív:

- anyumnak meg kb. 5 ismerősömnek eddig semmi baja tőle (persze ez nem garancia arra, hogy később sem lesz).


Mérlegelni kell az előnyeit és a hátrányait az alapján végiggondolni, hogy megéri-e a kockázatot vagy sem.

A pasiknak biztos kényelmesebb, sok esetben a nőknek is, nem kell aggódni, hogy kiszakad a gumi. Ha gyakran szexeltek, akkor olcsóbb is. Sokaknál rövidebb lesz a vérzés és gyengébb, a görcsök is enyhülnek.


A negatív hatásaira láttad a példákat. Szerintem a legnagyobb gáz az vele, hogy sokaknál felborítja a hormonrendszert, ami csak a szedés után derül ki.

Azért ha az ember babát szeretne, akkor nem mindegy, hogy van-e peteérése vagy sem...


De persze még mindig jobb megoldásnak tartom, mint az abortuszra járkálást.

De ha van bennetek annyi felelősségtudat, hogy az óvszert normálisan és mindig használjátok, akkor szerintem jobb az. Annak tuti nem lesz semmi káros hatása.

A tablettának meg vagy lesz, vagy nem.

2012. nov. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nem is szedném*
2012. nov. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes beszámolót! :)

Hát igen, káros hatása nincs, csak kicsit kényelmetlen..

sokszor vágyunk mindketten arra, hogy óvszer nélkül szexeljünk.

Én viszont úgy próbálok mérlegelni, hogy mivel nem lakunk még együtt, így nincs lehetőségünk gyakran szexelni, addig maradunk az óvszernél. Viszont ha már összeköltözünk, és heti több alkalom is összejön, akkor talán tényleg megérné a fogamzásgátló.

2012. nov. 10. 23:29
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmi hormonális probléma akkor nem árt a gyógyszer, a leggyakoribb mellékhatás a libidó csökkenése.

AMiket az első írt azok nem függnek össze a gyógyszerrel hanem eleve hormon probléma volt és azon esetleg ronthat. Bár az endo-ra ha nem akar gyereket a beteg akkor szedetik a gyógyszert mivel kevesebbet kell szenvedjenek.

Ha tényleg együtt fogtok lakni akkor érdemes gyógyzserrel védekezni.

2012. nov. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Ha nincs semmi hormonális probléma akkor nem árt a gyógyszer, a leggyakoribb mellékhatás a libidó csökkenése. "


Ugyan ne mondd már...

Szerinted ha vkinek 9 éves korától napra pontosan 28 napos ciklusa van, tabi után mg hirtelen elkezd folyni a teje és összevissza menstruál, akkor mégis mitől van, ha nem a gyógyszertől?

2012. nov. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a tejcsorgás az emelkedett prolatin szinttől van, és emiatt a ciklus is borul. Ezt a bromocriptin vagy a norprolac helyre rakja, ha csak ez a gond. Ez a prolaktin lehet több mindentől,stressztől, microadenomátol, vagy PCOS következtében, amit nem vizsgálnak csak ha van ráutaló ok. Van amikor a fog.gátltló hozza elő a rejtett hormon problémákat. Nálad is ez lehetett, de a legtöbb nőnél nincs semmi következménye ha szed fogamzásgátlót.
2012. nov. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy mitől lehet tejcsorgás.

De kicsit gyanús, hogy előtte semmi baja vkinek, utána meg hirtelen hormonbajos lesz.

Lehet, hogy volt vmi rejtett probléma, és a tabletta csak előhozta, de ha nem szedi az illető a tabit, lehet sosem jön elő.

Ergo igen is a tabletta okozta.

Nem értem miért kell azt mondani, hogy egészséges embernek nem árt, ha egyszer a környezetemben látom, hogy de igen is árthat.

2012. nov. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mellékesen megjegyzem, hogy nem rólam van szó, és az illetőnek normális a prolaktinja.
2012. nov. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én 18 éves korom óta szedem a fog.gátlót.Most vagyok 24. Nekem annyi volt a kellemetlenségem,hogy az első levél míg el nem fogyott,álterhességi tüneteim voltak,az elég kellemetlen volt,de csak míg el nem fogyott a legelső levél addig tartott. Viszont megannyi pozitív dolgot tapasztaltam :) pl: nagyon sovány voltam mindig,de híztam picit és azóta szuperül érzem magam, a melleim megnőttek 2 számmal,a menstruációm órára pontosan jön meg,és 3 napig enyhén vérzek csak (tudom ez "igazából nem is menstruáció,bla bla" hanem megvonásos/áttöréses vérzés,mielőtt kioktatna valaki/és mielőtt gyógyszert szedtem volna olyan görcseim voltak,hogy az első 2 nap ki sem tudtam kelni az ágyból,és eltartott 6-7 napig is a menstruációm.Szép lett a bőröm is,és a libidómmal sincs semmi gond :P. És a családban mindenki,sőt az ismerősi körből is mindenkinek csak pozitív tapasztalatai vannak,és ugye az sem hátrány,hogy nem rontja el az érzést a gumi után kutatózás,akkor és ott és ahogyan akarjuk úgy csináljuk :)!
2012. nov. 16. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!