Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Dalacint írtak fel a fogamra....

Dalacint írtak fel a fogamra. De fogamzásgátlót is szedek. (Többi lent. ) Vélemények?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy ha szedem a Dalacint, és hozzá Normaflore-t, akkor is gyengítheti a fogamzásgátló hatását az antibiotikum? Köszönöm a válaszokat!

2012. nov. 13. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Elmesélem a Dalacinos élményemet és utána döntsd el szeded-e.


2010-ben műtöttek rosszindulatú daganattal. Tünetmentesen, jól vagyok, de a fogaim nagyon megviselte ez a betegség. Begyulladt egy fogam elég jól. Kaptam rá alacint, beszedtem, hatott, elmült a gyulladás, örültem.

DE!... egy hét múlva olyan hasmenésem lett, amit még sosem tapasztaltam előtte. A csúcsponton napi 24x voltam wc-n. Ez másfél hónapig tartott, közben a gyógyszertől (Dalacin) álhártyás vastagbélgyulladásom is lett. És itt az érdekesség, hogy jött az onkológiai kontroll és a szokásos: röntgen, ultrahang és vérvétel. Csakhogy megugrott a vérem tumormarker szintje és ez miatt kellett csináltatni CT-t. Kiújulás gyanús lett a vérképem, de a CT redben volt. Most kezd helyreállni a Dalacin után, amit szeptember első hetében szedtem...



ÉN SOHA TÖBBET NEM SZEDEK BE ILYEN ERŐS GYÓYGSZERT.

2012. nov. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

uhh...hát most kicsi megijesztettél :S De köszönöm a válaszod. Barátom is szedte a Dalacint, 3 hétig volt hasmenése. De olyan ismerősöm is van akinek semmi baja nem lett.



Igazából itt az érdekelne, hogy fogamzásgátlóval milyen "viszonyban" van az adott formában.

2012. nov. 13. 13:25
 3/10 A kérdező kommentje:
Te nem szedtél hozzá probiotikumot?
2012. nov. 13. 13:26
 4/10 anonim ***** válasza:
De szedtem. Semmit nem ért. A fogamzásgátló sem fog semmit érni, ha kifosod. :)
2012. nov. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Álhártyás vastagbélgyulladás nem csak a Dalacintól lehet, hanem az AB-ok elég jelentős részének egy ritka mellékhatása...


Hiába szeded a Normaflore-t, attól még nem fog hatni a tabletta.

Védekezzél mellette gumival is!!!!

2012. nov. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor mondom: 37 multam és rengetegszer ettem AB-ot. Sosem volt semmi bajom egyiktől sem csak a tetves Dalacintól. És ráadásul azért hozzászólsz, hogy kioktass? Gratulálok...
2012. nov. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm a válaszokat! :)
2012. nov. 13. 20:01
 8/10 anonim ***** válasza:

" És ráadásul azért hozzászólsz, hogy kioktass? Gratulálok..."

Ha nem tűnt volna fel, a kérdésre is válaszoltam.

2012. nov. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia. Mindenképp védekezz,mert gyengíti a fogamzásgátló hatását a Dalacin, ill. bármilyen antibiotikumot ha szedsz gyengíti. Én normaflore helyett protexin balance-t, vagy protexin protect-et szoktam bevenni, mert ezek hatékonyabbak mint a normaflore. Amióta ezeket szedem antibiotikum mellé nincs hasmenésem. [link]
2012. nov. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! Kár, hogy nem előbb láttam meg a válaszodat.... már megvetten a normaflore-t, remélem semmi baj nem lesz. köszönöm a válaszod! :)
2012. nov. 14. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!