Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » P3-as eredmény, LLETZ (konizác...

P3-as eredmény, LLETZ (konizáció) műtét után, nem javallják a tamponhasználatot. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 éve volt ilyen műtétem és akkor a dokim nem tájékoztatott arról,hogy nem lehet használni ilyen esetben tampont,illetve úgy adta elő a mondókáját,mintha a tisztulási,gyógyulási időszak alatt nem lehetett volna használni. Szóval azt az időszakot átvészelve (szörnyű volt betéttel) folytattam tamponnal,amikoris másik doki rendelt,mikor mentem fogamzásgátlót íratni és kérdezte,hogy használok-e tampont vagy intim mosakodót? Mondtam,hogy mosakodót nem,de tampont igen. Mondta,hogy akkor azt abba kéne hagyni,mert akiknek HPV gyanúja van azoknál a tamponhasználat hozzájárul a rossz P-s eredményhez és lehet később is emiatt gondom. Jah és hogy ezentúl fél évente kell mennem szűrésre,mert ugye a dokim erről is elfelejtett szólni,hogy az nem csak a műtétet követően van,hogy először 3 havonta majd fél évente kell mennem,hanem életem végéig.

De a lényeg,hogy én ha betétet használok,mert ugye kislányként nem mertem tampont,akkor szenvedek,mert nem tudok olyan teljesértékű életet élni,mint tamponnal. Nem vehetek fel olyan ruhát,érzem,mikor épp folyik ki belőlem a vér (bocsánat a gusztustalanságért,de hát nők vagyunk),ragad,tapad,sb.Sportolok is és ez nem az a sport,amit betéttel nagyon meg lehetne oldani. Tanácstalan vagyok,de bevallom,mióta (4 hónapja) elmondta ezeket nekem a dokim,még nem tudtam magam rávenni a betétre. Na meg főleg nyáron...

Tudom,lesznek itt,akik felelőtlennek fognak hívni,akik leszólnak,akik nem megfelelő stílusban mondják el a véleményüket,de bízom abban,hogy vannak együttérző nőtársak is akik tudnak valami okosat is mondani az ítélkezés helyett!


2012. nov. 18. 04:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Komolyan mondom nem ertelek! Milyen tanacsra vagysz? Hogy erositsunk abban hogy ne is torodj vele nyugodtan tamponozz? Esetleg hogy azokon a napokon ejjel nappal ulj a wc-n es akkor nem kell betetet sem hasznalnod? Orulj neki hogy szolt vegre egy ertelmes doki hogy a tamponnal baj lehet... hozzateszem egeszseges embernek sem jo hasznalni! Hasznalj betetet! Ennyi! En is sportolok, lovagolok semmi bajom nincs vele. Ha meg esetleg usznal hat ez van... akkor 6 napig nem mesz a medi kozelebe. Ez ilyen egyszeru! Az egeszseged tobbet er nem?
2012. nov. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha fontos az egészséged, akkor betartod az orvos utasításait, és nem azt várod, hogy itt idegenek biztassanak tamponhasználatra!
2012. nov. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzőekkel. Azt várod, hogy erősítsünk meg abban, hogy a kényelmed érdekében ne törődj az egészségeddel. Két verzió van vagy használod tovább és vállalod is a következményeket. Vagy kibírod azt a 4-5 napot havonta. Régen még tampon sem volt, ezek szerint akkor senki sem élhetett TELJES ÉLETET.
2012. nov. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én tuti nem használnék tampont. Gondolj bele, mit éreznél akkor, ha x év múlva emiatt lenne bajod. Akkor biztos rágna a fene, hogy "bárcsak betétet használtam volna" A tampon amúgy is szörnyű egészségtelen, még ha kevésbé irritáló is, mint a betér. Vegyél biointimo betétet, nagyon jó, nagyon jó a nedvszívó képessége, pihe-puha fedőréteggel, alig lehet érezni, hogy valami bent van.
2012. nov. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem már az ókorban is volt tampon,mint olyan. Hát amúgy nem "medi"-be megyek (agyhalál ez a sok rövidítés a szép magyar nyelv kicsúfolása)más sportot űzök,de nem azt kértem,hogy bíztassatok,hanem TANÁCSOT,de látom itt csak kötekedő nők vannak,akik már ugranak is,ha valaki valamit kérdez! Gratulálok. Amúgy valóban az én testem és ezzel már választ is kaptam a kérdésemre!

Ja és nem kell erőlködni a válaszokkal,mert elég volt ennyi ebből az oldalból :P.

2012. nov. 18. 15:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Mégis milyen tanácsra vágysz?:D

Azt tanácsoljuk, hogy HALLGASS AZ ORVOSRA ÉS HASZNÁLJ BETÉTET!

De ha ezt magadtól nem éred fel ésszel...

Komolyan nem értem mit vársz...

2012. nov. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Intimtölcsér? Én nem ismerem, de olvass utána a neten és kérdezd meg a dokit is. Ha az sem jó, akkor marad a betét.
2012. nov. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!