Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A lanyomnak canndida gombat...

Szabina987 kérdése:

A lanyomnak canndida gombat diagnosztizalt nogyogyasz szeretnem megtudni hogy mitol alakulhatott ez ki es milyen modszerek vannak hogy elmuljon?

Figyelt kérdés

2012. nov. 22. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Műszálas fehérneműtől, székelés utáni nem megfelelő higéniától, fertőzéstől. Sokminden okozhatja. Van aki érzékeny rá és akkor gyakran előfordul. Az orvos biztos adott rá valamit, amivel kikezelhető.
2012. nov. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Ha esetleg tampont használ a lányod, attól is lehet gomba, vagy ha túlzásba viszi az intim tisztálkodást és illatosított intim cuccokat használ.
2012. nov. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A candida gomba mindenkinek a szervezetében jelen van, elsősorban a bélflórában található meg és szükséges a szervezet/emésztés normális működéséhez. Gond akkor van, ha túlzottan elszaporodik. Ez elsősorban a nem megfelelő táplálkozás vagy antibiotikum kúra következménye. Sok édesség, állati fehérje, tartósítószer, mesterséges anyagok, kevés zöldség és gyümölcs fogyasztása okozza. Az intim higiéniához, vagy tamponhoz az égadta egy világon semmi köze sincs.

A kezelésében elsősorban a diéta jöhet szóba. Mindenképpen szénhidrát szegény diétát kell tartani (fehér kenyér és tésztafélék mellőzése), kerülni kell a cukros ételek/italok illetve az élesztős ételek, túl sok hús fogyasztását.

2012. nov. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valamiért legyengült az immunitása és elszaporodott a hüvelyben. Az okokat már felsorolták. De azért egy felnőtt nőnek ezt tudni kellene, annyira gyakori betegség, ne haragudj...
2012. nov. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3. válaszolóval egyetértek, bár szerintem nem megfelelő higiénia is lehet a dolgok mögött, szerintem a kiújulásban nagy szerepe van a túlzásba vitt higiéniának vagy a nem megfelelő túlillatosított tusfürdők és szappanok használatának. Nekem az orvos gynoflor kúpot és intim aidet ajánlott a visszafertőződés ellen, ezek nagyon jók voltak.
2012. nov. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"bár szerintem nem megfelelő higiénia is lehet a dolgok mögött,"


A kialakulásában nem játszik szerepet(úgy tudom), viszont ha már kialakult, akkor ronthat a helyzeten.

2012. nov. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos egy antibiotikum kezeléstől is kialakulhat. Legtöbb esetben elmúlik egy egyszerű kezeléstől (hüvelykúp, és vagy tabletta) Az antibiotikum sajnos a hasznos bacikat is elpusztítja, és ekkor jön a gomba.

Ha nem ez okota, vagy visszatér akkor az étrenddel is lehet gond. Csökkenteni kell a cukrot, szénhidrátot.

2012. dec. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!