Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » LÁnyok! Nagywc-és után ti...

LÁnyok! Nagywc-és után ti mindig megmosakodtok odalent? és mivel?

Figyelt kérdés

furcsa kérdés tudom de én pl mindig megmosakszom nagywc-z után.Oké hogy wc papírral alaposan meg kell törölni de akkor is ,nem higiénikusabb mosakodni utána?főleg ha tangát hord az illető nyilván vannak oylan szituációk amikor nincs lehetőség mosakodásra utána nade ha otthon történik akkor is hogyan cselekedtek?

a másik kérdés hogy ti milyen tisztálkodó szert használtok intim helyre? az intim szappan nem egészséges, de a sima víz mintha nem lenne elég és itt a végbéltájék tisztítására gondolok. Szerintetek az úgy jó ha szappannal(vegyszermentes házi készítésű) mosakszom csak ott hüvelyt kihagyva?


2012. dec. 13. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nedves törlőkendő, nem érek rá tusolni minden vécézés után.

Én tusfürdővel mosom, naná, hogy nem elég a sima víz.

2012. dec. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mosakszok utána, csak este fürdésnél víz, tusfürdővel.
2012. dec. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Elég reggel és este rendesen megmosakodni. A túlzott higiénia ártalmas. Legfeljebb akkor, ha hasmenésem van.
2012. dec. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nedves törlőkendőt használok (kisbabáknak valót) de csak a fenekemre, arra figyelek, hogy máshova ne érjen. Zuhanyzáskor a fenekemnél tusfürdőt használok, egyéb déli régiókon csak vizet :-)
2012. dec. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem mosakszom. A székletem jó esetben olyan, hogy a papír sem igen lesz kakis tőle. Ha kicsit lágyabb a széklet, és "kenődik", akkor intim törlőkendővel törlöm meg.


A végbéltájra meg nyugodtan lehet intim mosakodót vagy sima szappant használni. A hüvelynél azért nem jó, mert ott fontos a megfelelő pH. A végbélnyílásod környéke nem a hüvelyed...

Bár én intim helyre is lemosót használok, még sincs semmi bajom.

2012. dec. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
az intim lemosó nem ártalmas, pont erre találták ki. Természetesen a hüvelyedbe be nem szabad kenni belőle, de az egyéb részeket igenis meg kell mosni vele mert a víz nem elég. A végbelednek meg végképp nem lesz baja tőle. Még szép hogy nem elég a víz. Tényleg nem jó a túl gyakori tisztálkodás sem. a bőrödnek sem és a nemi szervednek sem.
2012. dec. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja és a hüvelyedbe a vízet se szabad juttatni. A z ugyanúgy árt a hüvely PH-nak.
2012. dec. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A tangát felejtsd el, mert az könnyen átviszi a fenekedben lévő baktériumokat a puncidba, amik ott fertőzéseket okozhatnak.
2012. dec. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem kell minden nagywc után megmosakodni. Mi lesz, ha a munkahelyeden kap el...? :) Szerintem ha ennyire szereted tisztán tudni magad, akkor vegyél jó minőségű intim törlőkendőt, mondjuk olyat, amiben van tőzegáfonya kivonat. Nekem is olyan van, bár én inkább csak menszesz alatt használom vagy nőgyógyászati vizsgálat előtt, stb. ha nem akarsz rá ennyit költeni, akkor meg vegyél olyan törlőt, amit a babák popsijára is használnak, az neked sem árthat.

A másik kérdésedre felelve szerintem nem egészségtelen az intim lemosó, viszont jól kell választani. Én frezyderm ph4-et használok, ami tökéletes abból a szempontból, hogy kevesebb a folyásom és jobb a komfortérzetem mintha a drogériás társaival mosakodnék. A szappanokkal az a baj, hogy nem elég savas a ph-juk...

2012. dec. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én sokkal higiénikusabbnak tartom és bizony proktológus szerint is az, ha nagy wc után a végbéltájékot SIMA VÍZZEL átmosod. Mivel a mi kultúránk ilyen, a bidé nem divat sok helyen, ezért munkahelyen vagy egy papírzsebit vizezek be, vagy törlőkendőt használok erre a célra. Otthon átmosom zuhannyal gyorsan.

A sima papír mellett rengeteg baci ott marad, amiből könnyen lehet jó kis fertőzés, hólyaghurut. A női nemi szervek közel vannak a végbélhez, könnyen átjutnak a kórokozók.

2012. dec. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!