Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A kevés evéstől késik a...

A kevés evéstől késik a menszeszem?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, 5 éve rendszeresen menstruálok, sosem volt rendszertelen, mindig megjött időre pontosan, max 1-2napot késett,vagy előbb jött meg. most viszont 2hónapja mütötték a mandulám, és nem szeretek már enni. előtte nagyon sokat ettem.. pfhu.. 70kilóról lefogytam 59re, nem mozogtam,csak 2szer ettem naponta. pl volt mikor ettem ebédre kicsi tésztát,vagy húst, vagy csak egy kefírt, vacsorára is ilyesmit.. volt mikor egésznap csak gyümi,mert mást nem kivántam. és megkelet volna már jönnie 4edikén a menszeszemnek, vagyis lassan 3hete. és semmi :S mit tegyek?
2009. aug. 21. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Hogy mit tegyél? Egyél!
2009. aug. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Próbálok... de nem birok ennél többet. van h 2tojás után annyira teleérzem magam, hogy nem birok már enni. Délelőtt sosem eszem! ha eszek délelőtt, nagyon fáj a hasam. Szerinted jó lenne ha ennék délben rendesen ebédet, valami könnyű uzsonna, meg vacsora is ? de reggelizni semmiképp nem birok,ami a legrosszabb :( nemtudom mit csináljak :S
2009. aug. 21. 21:28
 3/10 anonim válasza:
Azért nem tudsz sokat enni mert összeszűkűlt a gyomrod. Ha fokozatosan egyre többet eszel akkor lassan úgy fogsz enni mint régen és nem fogsz ennyire rendszertelenül menstruálni.
2009. aug. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát én azért ennyire nem ettem keveset,vagyis nem sokáig, két hétig amikor beteg voltam 42 kilóra lefogytam 46-ról,gondolhatod.. alig ettem.Szóval a lényegre térve mindig próbálj kicsit többet enni,vagy legalább olyat,ami laktatósabb,szóval ne ilyen gyümölcsöket,hanem pl. kérd meg anyukádat,hogy csináljon sütit,és azt nassolj. Reggel én se nagyon bírtam enni,hasonló dolgok miatt.Kelj fel korán,és akkor hamarabb megéhezel,próbáld meg leküzdeni a rosszulléted,és enni pár falatot,ne sokat először.Így szépen lassan megszokod:) Én se bírtam régen reggel enni. Na meg annyi,hogy alvás előtt egyél valami laktatót,és úgy aludj el.:) Remélem segíthettem,fokozatosan növeld az ételmennyiséget,hajrá!:)
2009. aug. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,annyit még hozzátennék,hogy reggel egy pohár kakaóval,vagy könnyebb dologgal is próbálkozhatsz először
2009. aug. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszike. megprobálok:S csak aza rossz h reggelről még a víz is kijön belőlem,ha iszok :S és akkor ettől késik a mensim, szerintetek?:(
2009. aug. 21. 21:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Előfordulhat,mert hallottam egy ilyennel foglalkozó műsorban (mondjuk ott kórosan soványokról volt szó,de a kevés evés szempontjából ez ugyanaz),hogy mivel nem viszel be elegendő táplálékot,a szervezeted nem termel petesejtet,mivel nem tudnál ellátni egy magzatot,tehát nincs ami kilökődjön - nincs menstruáció. Reggel pedig próbáld meg úgy,hogy teszemazt felkelsz 7-kor, és 8-9kor próbálsz csak meg inni,tehát jóval ébredés után,de mégis marad több időd enni még egész nap:) Még mindig előző voltam
2009. aug. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"nem termel" - ez hülyén hangzott,bocsi:)
2009. aug. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi hogy leírtad! Hát reménykedem benne h megjön :S:(
2009. aug. 23. 19:41
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha túl keveset eszel, akkor a szervezeted úgy ítéli meg, hogy most veszélyes lenne teherbe esni, és felfüggeszti a nemi ciklusodat, nem jön meg a menstruácód. Jól látod, ez kóros dolog, mint ahogy az étvágytalanság is az. Nem csak kilókban fogysz, hanem a kellő tápanyagokat sem viszed be a szervezetedbe: súlyosan kiszáradhatsz, vitaminhiányos lehetsz, hiányod lehet elektrolitokból, ionokból, ásványi sókból. A szervezeted azonban követeli, ami neki kell, és el is veszi: az izmokból, csontokból, szövetekből. Látásromlás, petyhüdt és fakó bőr, vérszegénység, az emésztés leállása, bélelhalás, izomgörcsök illetve az izomtömeg eltűnése, szívritmus-problémák lehetnek a következmények, vagy még súlyosabb. Ez nem ijesztgetés. Nem csak kalóriákat nem veszel magadhoz eleget, hanem létfontosságú ásványi anyagokból és vitaminokból sem, amiknek a hiánya súlyos begetségeket okoz.


Amit megtehetsz: kalúriadús élelem fogyasztása a nap folyamán folyamatosan, kis adagokban, de gyakran. Reggel is. Multivitamint elkezdeni szedni AZONNAL! Illetve a helyedben elmennék orvoshoz, aki fel tud neked írni étvágygerjesztő folyadékot, illetve fel tudja mérni, mennyit romlott eddig az állapotod. Kérlek, ne vedd félvállról, mert ha tovább folytatod, a végén bele is halhatsz ebbe a kóros étvágytalanságba - gondolom, ezt nem szeretnéd! Eddig fogytál 11 kilót. Még ennyi, és kórházban kötsz ki.

2009. aug. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!