Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha 3 havonta menstruálok,...

Ha 3 havonta menstruálok, akkor nehezebben is leszek terhes?

Figyelt kérdés
tudom hogy nem normális, már be is jelentkeztem orvoshoz. 16 éves koromban jött meg, egy ideig viszonylag rendszeres volt, aztán júniusban megjött, egész nyáron semmi, majd megint megjött augusztusban, megint semmi, és utoljára novemberben volt meg. akkor nekem most hogy kell számolnom, hány naposak a ciklusaim, mikor van peteérésem stb? így nehezebben is esek teherbe? 18/L
2012. dec. 26. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Ha úgyis mész dokihoz, valószínűleg a tabit fogja javasolni, az beállítja a vérzést. És akkor terhes sem leszel! Attól függ mitől késik, terhes bármikor lehetsz, mert nem tudhatod, hogy mikor fog megjönni. Tegyük fel nem védekeztek, de abban a hónapban pont megjönne mégis. Szóval előre nem tudhatod. Védekezz!
2012. dec. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szia! Nekem nem marad ki ugyan 3 hónapot, de van mikor 1 hónapot igen, de sose jött meg nekem rendszeresen, ráfogták, hogy mert vékony vagyok... majd most, hogy szedtem fel pár kilót, és az endokrinológus megnézette a hormonjaimat- rendben volt. Elküldött nőgyógyászati kivizsgálásra, ultrahangra, és kiderült, hogy van egy tenyérnyi ciszta a petefészkemben, ami menstruáció után 3 cm-re csökkent, de apró ciszták ugyanúgy vannak, ezt pcos-nek hívják, ami nekem együtt jár inzulin rezisztenciával. Elvileg ezért is késhet a menszeszem. Kaptam rá gyógyszert. Majd kiderül, hogy beáll-e, de a gyógyszer mellé diétáznom és kardios edzést kell csinálnom, mert a gyogyi csak 40%-ban hat. Később, ha majd szeretnék gyereket eltüntetik a cisztákat onnan. Azt mondta az orvos, hogy ha teherbe akarok majd esni lehet meg kell küzdeni érte, mert ugye így nem lehet pontosan tudni mikor van peteérés, stb... Nem akarlak megijeszteni, de menj el és vizsgáltasd ki magad!

Én a hormonális fogamzásgátlóban nem hiszek, van akinek lett tőle daganata, cisztája, stb, szerintem nem jó, hogy ha beavatkozunk a szervezetbe ilyen módon.

22/L

2012. dec. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"az beállítja a vérzést"

A fogamzásgátló nem állítja be a vérzést, ez egy óriási tévhit! Nincs is mellette menzesz, csak egy megvonásos vérzés.

Nem oldja meg a problémát, hanem elfedi, aztán mikor abbahagyod, ugyanolyan szar lesz, mint most, vagy még rosszabb!

2012. dec. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De amíg szedi rendszeres lesz, és gondolom nem akar babát a kérdező. Persze ő tudja. :)
2012. dec. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, és szerinted majd ha akar babát, pikk-pakk összerakják a hormonrendszerét, ha rendszertelen vérzés miatt több évig szed fogamzásgátlót?
2012. dec. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, valóban nem aktuális most hogy babám legyen, bár tudom, hogy ez esetleg később majd probléma lesz, de engem elsősorban most a feltett kérdéseimre a válaszok érdekelnek.
2012. dec. 26. 21:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Amúgy igen, csak a teljesség kedvéért mondom: igen, ha több évig szed fogamzásgátlót, akkor az abbahagyásától számított 3 hónapban már lehet is gyereke. Mellesleg ha PCOS-a van valakinek, akkor olyan fogamzásgátlót kap, aminek a bevonata olyan anyagot tartalmaz(ciproteron-acetát), amitől a ciszták könnyebben felszívódnak. Miután abbahagyja, a szervezete vagy magától visszaáll-hiszen már nincsenek ciszták-, vagy ha nem, kap metformint, vagy agyalapi mirigyet serkentő szert. Ezek után már kicsi az esélye, hogy valaki ne essen teherbe!

Egy PCOS...

2012. dec. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

87%-os: Egy kicsit el vagy tévedve.


1. Nem a ciproteron acetáttól tűnnek el a ciszták, hanem azért, mert a tabletta gátolja a peteérést, és a ciszták ki sem alakulnak! Ehhez nem ciproteron acetát kell, hanem gyakorlatilag bármilyen tabletta jó. A ciproteron actát antiandrogén, amiatt szokták PCOS-re felírni! Mert csökknti a szőrösödést.


2. Az szép és jó, hogy elvileg tabi után azonnal teherbe lehet esni, csak tudod ha vkinek szar a hormonrendszere, akkor nem így működik. Ha abbahagyja a tablettát, ugyanúgy megint előjön a PCOS, és ugyanúgy szar lesz a ciklusa.


A tabletta NEM oldja meg a gondot, csak elfedi és elodázza. Jobb olyankor kezelni, mikor az ember még nem akar babát, hogy amikor akar, akkor hamar összejöjjön. Ha akkor kezdi helyrepakolni vki a hormonjait, mikor már babát akar, akkor lehet, hogy több évet is várhat rá.

2012. dec. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!