Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak akkor?

Mit csináljak akkor?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és még nem menstruálok rendesen (tudom orvoshoz kellett volna mennem ....), és azt hallottam hogy a fogamzásgátló állítólag beállítja, de mi van akkor ha én babát szeretnék??
2012. dec. 31. 20:24
 1/2 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló csak megvonásos vérzést csinál , tulajdonképpen megakadályozza a peteérést így gátolja a fogamzást. Tehát csak látszatra csinál ciklust, de ha 6 éves kislánynak adnánk, neki is lenne megvonásos vérzése / de persze nem adjuk, csak sarkítani akartam a mondandómat/.

Ennek semmi köze az igazi menstruációs ciklushoz. Ki kell vizsgálni, hogy mi van nálad a háttérben. Első körben nőgyógyászat, hogy hogy állsz a petefészkekkel, lehet hogy ciszta van benne. Mondjuk akkor lehet hogy kell átmenetileg fogamzásgátlót szedni. Ha ott viszont a vizsgálatok negatív eredményt mutatnak, akkor endokrinológiára kell menni és megnézni, hogy nincs-e esetleg pajzsmirigy betegséged vagy pedig az agyalapimirigyben nem termelődik elegendő serkentő hormon, ami a petefészkekre hat. Itt két hormont kell nézni: FSH: tüszőérést serkentő hormon és az LH: sárgatest stimuláló hormon. Szóval bonyolult hormonális rendszerünk van. Szerintem kezd el a vizsgálatokat a nőgyógyásznál, hogy mire a baba projekt esedékes lesz rendben legyél.

2012. dec. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm ...
2012. dec. 31. 20:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!