Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől ájulhattam el?

Mitől ájulhattam el?

Figyelt kérdés

Fürdés után még a mosdónál ittam a pohárból vizet, közben elkezdtem szédülni, homályosan látni vagyis nem is homályosan hanem minden elkezdett sötétülni. Aztán picivel jobb lett és egy pillanat múlva a földön találtam magam. A pohár beleborult a mosdókagylóba, a mosdó mellől a törölköző a földre. Hirtelen mikor felkeltem azt hittem elaludtam de rájöttem hogy még a fürdőben vagyok és elájultam. Nagyon megijedtem. Anyáéknak még nem szóltam meg sztem nem is hallották az esést mert már alszanak. Hirtelen csak ide tudtam jönni, de hnap reggel elsö h szólok anyának. Valami bajom lehet? Tegnap jött meg, ma próbáltam ki először a tampont. Lehet attól? (2 évemenstruálok, eddig sose volt ájulás) Vagy most meg vagyok kicsit fázva és tegnap meg ma is keveset ittam. Mással volt már ilyen? Vagy csak lement a vérnyomásom?

Bocsi a helyesírásért!! 16/l


2013. jan. 2. 00:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Más tüneteid nincsenek? lázas nem vagy, nem szédülsz?
2013. jan. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem, most már fekszem az ágyban, jól vagyok, lázas se voltam. Mégis mitől lehetett?
2013. jan. 2. 00:32
 3/14 anonim ***** válasza:
44%
TSS= toxikus sokk szindróma lehet ilyen! benne van a tampon tájékoztatóba és elég veszélyes!Olvasd el! De ez elég ritka és akkor lázasnak, levertnek kellene lenned! Reggel pedig beszélj anyukáddal! Igyál még most is vizet, az soha sem árt!
2013. jan. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
ilyen hamar jelentkezne? összesen 2db tampont használtam, azokat is 2,5 ill. 4 óra múlva cseréltem ki. Ezelőtt pedig betétet használtam.
2013. jan. 2. 00:38
 5/14 anonim ***** válasza:
44%
Fogalmam sincs! csak írtam hogy ez is létezik, minden esetre inkább ne használd most! Ez a betegség viszonylag ritka, de soha sem tudni. Sajnos nem ismerem a betegséget így én sem tudhatom mennyi idő után jelentkezhet.Ájulást rengeteg más is elő idézhet.
2013. jan. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ, egy ideig inkább hanyagolom a tampont!
2013. jan. 2. 00:42
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Jaj nem kell itt szegény lányt ilyen TSS dolgokkal riogatni!


Sokféle oka lehet az ájulásnak. Nem kell megijedni, de érdemes szólnod róla édesanyádnak. Lehet, hogy túl párás volt a levegő a fürdőben, hirtelen szálltál ki a kádból, keveset ettél/ittál a nap folyamán és leesett a vércukrod stb. Sőt a menstruáció is lehet az oka. Nem szoktál ilyenkor nagyon görcsölni? Én görcsölős típus vagyok, tizenéves koromban a Tescoban a pénztárnál állva ájultam el, úgy kapart össze Anyu a földről. Azóta sem fordult elő ilyen szerencsére. Szóval ha nem fog megismétlődni, akkor nincs nagy baj, előfordul az ilyen. Legközelebbi menstruációnál figyelj oda a fentebb említett dolgokra és akkor valószínűleg nem lesz semmi baj.

2013. jan. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem rémisztgettem kedves utolsó le írtam, hogy ez is létezik, nem árt ha tudja! de én hozzá tettem hogy rengeteg oka lehet egy ájulásnak.
2013. jan. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
lehet h keveset ittam ma, alig 1 litert (lehet annyit sem). menstruációnál nem nagyon szoktam görcsölni, az ájulás is most volt először.
2013. jan. 2. 00:50
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem osztálykiránduláson volt, hogy osztálytársaim potyogtak. Szerintem leesett a vérnyomásod.
2013. jan. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!