Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, asszonyok! Tapasztalt...

Lányok, asszonyok! Tapasztalt valaki ilyet Gyntima kúp használata során?

Figyelt kérdés

Holnap bejelentkezem a nődokimhoz, de érdekelne, hogy tapasztalt e már valaki hozzám hasonló tüneteket a Gyntima hüvelykúp alkalmazása alatt.


Nemrég, kb. 2-3 hete volt hüvelygombám,amire kaptam is kezelést (Klion D hüvelytabletta). Mind a 10 tablettát felhasználtam, és panaszaim teljesen megszűntek, habár rögtön ez után kezdődött el a menstruációm, így csak ennek a végén tudtam elkezdeni használni a hüvelyflórát helyreállító kúpot. Ezelőtt két hónappal is volt gombás fertőzésem, az után Floragynt alkalmaztam, most a Gyntima mellett döntöttem. Hétfőn kezdtem el használni.


Most tusoláskor vettem észre, hogy nagyon sűrű, fehér, teljesen szagtalan váladék van a hüvelyemben, de rengeteg... Olyan,mintha szétázott papír lenne - elnézést az idióta hasonlatért! :) Nem csak a bemenetnél ilyen, hanem egészen belül is.... DE!! Sem viszketést, sem égő érzést nem tapasztalok, sem alapállapotban, sem a párommal való együttlét során (korábban volt ugyan égő érzés, még a kezelés befejezése után közvetlen, de az 100%-ig biztos,hogy lelki eredetű volt).


Érdekelne, hogy véleményetek szerint ez megint gomba, vagy lehet akár a kúp maradéka is a hüvelyben?


Válaszotokat előre is nagyon köszönöm! :)


2013. jan. 2. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nincs semmilyen egyéb kellemetlen tüneted, valószínű, hogy csak a kúp olvadt fel, és a maradék kifolyt.
2013. jan. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Pendulum92 ***** válasza:
95%

Mitű fosik fiatalember? :D :D


Szerintem is a kúp maradéka...


<3


(a kérdező párja...)

2013. jan. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
:D :D :D
2013. jan. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A kúp maradéka csak, nem kell aggódni miatta.
2013. jan. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is használtam ezt, a kúp folyt ki, no para.
2013. jan. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Ma voltam nőgyógyásznál, és úgy néz ki, mégsem a kúp maradéka, hanem ismét gombás fertőzés - bár azt mondta, lehet más is, ezért vett kenetet. Eléggé idegölő, hogy rövid időn belül harmadjára jön ki, előtte meg soha semmi bajom nem volt....


Esetleg van valakinek valami tippje, hogy miként szabadulhatok meg a visszatérő fertőzéstől? Használok mindenféle probiotikumot, eszem a Lactiv granulátumot, vettem már Gynophilust, Floragynt, Gyntimát, szedek vitamint is... De semmi eredmény. :( Ja, és rendesen tisztálkodom, nem használom más törölközőjét, csak tiszta vízzel mosom odalent, szóval ezekre odafigyelek. :D



Pendulum92! Téged is zavar a hüvelygomba, hogy ilyen serényen olvasgatsz utána? :D Mitű fosik, fiatalember? :D Látom a szemin, hogy fosik! :D <3

2013. jan. 4. 15:07
 7/9 anonim válasza:
Én úgy gondolom, hogy amit most Te teszel, az csupán egy tüneti kezelés, holott az immunrendszered van legyengülve.Elsősorban a táplálkozásodon kellene változtatni. A Candida-diétáról hallottál már? A Dr Papp B János-félét ajánlom, jómagam is azt csinálom, nem leányálom az első két hét, de kivitelezhető. Ezen kívül rásegítek grapefruitlé-kúrával, grapefruitkivonattal "fűszerezve" és napi 2 l gyömbérteával, jó sok fokhagymával. Igen, nagy az öröm itthon is. :) A végbél és a hüvely folyamatosan oda-vissza fertőzödhet a gombával, ezért kellene ráállni az étrendi változtatásokra illetve a szénhidrátszegény diétával kiéheztetni a Candidát. A fehérneműket, törölközőket érdemes kifőzni, de legalább 90 fokon mosni, otthon mosakodni ürítés után, munkahelyen illatmentes törlőkendőt használni és lecserélni az összes bugyit pamutra. Így tudsz szellőzni alul rendesen. Érdemes reggel és este gátizomerősítő tornát végezni, mert ez is nagyon sokat segít a szövetek normál vérellátásában (is).Irrigálni pedig vízben oldott grapefruitmagkivonattal vagy ezüstkolloid-oldattal érdemes.Sok sikert!
2016. febr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Kiegészítés: a párod szintén kezdje el a diétát. Ha nem meggyőzhető darab, akkor teafalolajos óvszerrel szeretkezzetek, mert ping-pong fertőzés áll fenn általában.
2016. febr. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Balázzzzs válasza:

Ilyen rövid idő alatt háromszor is fertőződni?? - Gondoltál-e arra, hogy a partnered kívülről hozta-hozza? Kényes kérdés, de nem lehet elmenni mellette.


A teafaolaj (nem töményen!! csak kb. 1/3...1/4 arányban olivaolajjal vagy mással) óvszer nélkül talán még hatékonyabb, mert mindkét felületet, (a fütyit is) jól fertőtleníti, (kellemest a hasznossal) :-), viszont a jó (Döderlein-) baciknak is pofon, tehát teafaolaj után szintén fontos a probiotikus-stb. helyreállítás-támogatás.

2018. jún. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!