Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon 13 évesen?

Tampon 13 évesen?

Figyelt kérdés
Normális ha egy lány 13 évessen tampont használ? Lehet valami lyen fertőzést elkapni? És ha még szűz milyen következményei lehetnek? (nem használok tampont)! 13/l

2013. jan. 5. 19:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Ilyen fiatalon nem ajánlott a tampon,valahol olvastam,hogy az első menstruáció után 2 évvel ajánlott,de van aki már az elsőnél azt használ.Ritka,de lehet fertőzést kapni.Ha még szűz,akkor sincs baj,a minit lehet használni.
2013. jan. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Nem lesz semmi bajod tőle, ha megfelelő időközönként cseréled!

Én is használtam már 13 évesen és semmi bajom nen lett tőle, de ajánlatos először csak minit használni.

2013. jan. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
persze, hogy normális ha neked az a kényelmesebb,praktikusabb... Ha figyelsz arra, hogy felhelyezés előtt, után MINDIG megmosd a kezed, akkor nem valószínű, hogy elkapj valamilyen fertőzést. Szerintem kezdd a minivel és majd később válthatsz nagyobbra ha szeretnél.
2013. jan. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
Ne használj tampont, mert rendkívül egészségtelen, nem mellesleg gáz is, hogy az össze 12-13 éves lány megy a divat után és azért hasznbál tampont, mert a barátnői is azt használnak........
2013. jan. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

22:26-os

Szerintem nem kéne így beszélni, mert mért lenne ez divat? Szerintem sokkal praktikusabb, mint a betét, én mindkettőt szoktam használni, de a betétet csak "b-tervnek", ha a tampon megtelik. És én is 13 vagyok, és nem érzem magam emiatt gáznak, és egyáltalán nem azért használom, mert ez menő lenne, hanem egyszerűen a kínos pillanatok elkerülése miatt, de először azért használtam, mert éjszakánként mikor hason/háton feküdtem, a betét nem tartotta meg a vért, mert előre/hátra folyt, és nem a legjobb naponta ágyneműt mosni, persze majd megkérdezem a barátnőimet, hátha ők is ezért csinálják -_-' nemkéne leamortizálni az embereket, mert láttál egy, vagy két ilyet.

2013. jan. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Sok lány nem is tud szüzen tampont használni. Én sem tudtam és még ismerek pár nőt aki ugyanígy volt. Van akinek megy simán megy. Próbáld ki majd ha sikerül és bejön használd ha nem nem. én pl nem szertem, de nem amiatt hogy egészségtelen vagy sem egyszerűen nem szeretem.
2013. jan. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
Idősebb korodban is csak akkor használj tampont ha nagyon muszáj, mert megnöveli a fertőzés veszélyét az órákig a hüvelyedben lévő véres tampon. Abban elég gyorsan elkezdenek szaporodni a baktériumok és mivel közel van a méhedhez, nagyon könnyen megfertőzhetik.
2013. jan. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

-.-

Ha tiszta a kezed nem lesz semmi bajod,Mert ugye a tampont nem egy rohadó szemetesből veszed ki.... Próbáld ki, és ha neked jó, kényelmes használd bátran.

2013. jan. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
Egyetérek az előttem szólókkal, a tampon egy nagyon higénikus dolog, ha nem koszos a kezed, akkor nem lesz semmi bajod. Amikor folyik ki a vér, kimossa a fertőzéseket a szervezetből, és igaz, ottmarad a tamponban, de miután az megtelik, úgy is elfolyik mellette a vér, lehet hogy lassabban, de elfolyik, és ha a nő látja hogy már vérzik mellette, úgy is kiveszi. Ennyi. Nem kell túldramatizálni.
2013. jan. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sokat segítettetek!
2013. jan. 8. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!